Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Van itt olyan, aki későn (16...

Van itt olyan, aki későn (16 év felett) kezdett taekwondozni és mégis sikereket ér el benne versenyeken?

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni szeptembertől, mert régóta nagy álmom, viszont a röplabda miatt választanom kellett. Mára megszűnt a csapatunk és egy éve nem sportoltam versenyszinten :( Lehetőségem lenne a városunkban Taekwondozni, szeptembertől kezdeném, viszont félek, hogy már késő versenyszerűen venni. Vannak nektek sikerélményeitek?

17/L



2017. ápr. 16. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Miért fontos neked az, hogy versenyre menjél? Én például Boxolok, de versenyre soha nem fogok menni, mert nekem az nem pálya, hogy szabályok között ismeretlenekkel kell úgy küzdenem, ahogy azt nekem mondják...meg eleve nem vágyom rá. Azért Boxolok, mert szeretem és fejleszteni szeretném magam. Ennyi. Ha neked is régóta nagy álmod Taekwondoozni, akkor mi tart vissza? Csak csináld és kész! Neked is lesz ugyanúgy sparring, erősítés, mint másoknak. Úgyhogy ne aggódj. Ha tetszik, csináld!
2017. ápr. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Csongor185 ***** válasza:
100%

Simán van egy ismerősöm 23 évesen kezdte a ITF taekwondót,

és azóta már egy csomó érmet meg bajnokságot nyert. De igazából taekwondó, karate, kick-box, stb mindegy hány éves vagy akár 40 évesen is lehetsz európa bajnok, pl: az egyik lány ismerősöm 34 évesen kezdet kick-boxolni és most már 2x eu bajnok.

2017. ápr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen kezdtem el focizni, 27 évesen már Serie C osztályban voltam, 31 évesen kerültem Serie B-s csapatba. Viszonylag hamar nagy csapatba kerültem és legjobb szezonjaim 33-35 évesen voltak, elég gól-erős védővé értem. Ha van tehetséged, akkor nem késő, és ha későn érő vagy, akkor kitolhatod a visszavonulást. 39 évesen még simán végig toltam a 90 percet a pályán, aztán 41 évesen vonultam vissza.
2017. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

"akár 40 évesen is lehetsz európa bajnok, pl: az egyik lány ismerősöm 34 évesen kezdet kick-boxolni és most már 2x eu bajnok."


Azért ne éljünk már mesevilágban! Majd valaki, aki 40 éves és mondjuk informatikus, egész életében nem mozgott az tudod mikor lesz már Európa Bajnok! Főleg olyannal szemben aki 10 éves kora óta csinálja. A Kick Box versenyek színvonalát meg hanyagoljuk, főleg a nőit!

2017. ápr. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Csongor185 ***** válasza:
100%
Ezért nem boxot vagy thai boxot vagy valami hasonlott írtam. De kick-box, karate, teakwondo-ba mindegy hány éves vagy, nem egy embert ismerek aki 30 felett kezdte a fent említetteket és 40 éves korára versenyeket nyertek vagy épen fekete övesek már.
2017. ápr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó nyilván más az persze, ebben igazad is van, elnézést!

Ezekben a sportokban valóban gyengébb a felhozatal és könnyebb benne sikeresnek lenni.

2017. ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!