Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyokushint vagy thai boxot...

Kyokushint vagy thai boxot kezdjem el?

Figyelt kérdés
Nekem a kyokushin szimpatikusabb.De valamiért mindenki a thai boxot ajánlja

2017. máj. 26. 11:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A Kyokushin Magyarországon borzalmas. De már ott tartunk, hogy Japánban is, úgyhogy nem kérdés, hogy a Thai Box jobb választás lenne, ha az a cél, hogy jó harcos legyél. Fontos tudni, hogy maga a Kyokushin Karate, amit a stílusból valójában ki lehet hozni, elég jó. De sajnos nem jól oktatják, így nem leszel jó harcos vele. Kimondottan rossz se, önvédelemre jó abszolút és tudsz majd egy szinten harcolni, de a Thai Box oktatása lényegesen jobb, így én azt ajánlom. De ha neked a Kyokushin tetszik, akkor mit érdekel téged mások véleménye? Azt csináld, ami tetszik és kész. Ennyi.
2017. máj. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Csak akkor már olyat választanék,amivel meg tudom magam védeni,akár komolyabb arcok ellen is
2017. máj. 26. 11:19
 3/17 anonim ***** válasza:
45%

Magyarországon miért is borzalmas a kyokushin oktatása?


Kedves kérdező. Ha tetszik, akkor miért ne? Egy dolgon kell elgondolkodnon. Rövid, vagy hosszútávra tervezed. Ha rövid, akkor thai box. Viszont mi lesz ha elmúlsz x éves? Szenior versenyek nem nagyon vannak, elkezdődik a fizikai hanyatlásod is, thai box teremben ekkor max a fiatalok élő zsákja leszel. vagy elmész egy rendes kyokushin tanárhoz, és ha rendes budo-t tanit, akkor azt tudod 60 felett is csinálni.

2017. máj. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem akarok versenyezni,csak hobbi lenne.De engem mint sport érdekel a kyohushin,az ilyen formagyakorlatok nem igazán érdekelnek.Csak a bunyó,kardió,erőnlét része,zsákolás,testfelkeményítés stb
2017. máj. 26. 11:53
 5/17 A kérdező kommentje:
Ashihara lenne jó,abban úgy tudom nagyon minimális a kata vagy egyáltalán nincs is.Csak olyan nincs errefelé
2017. máj. 26. 11:54
 6/17 Csongor185 ***** válasza:

Semmi baj nincs a kyoshinal még mindig a legkeményebb karate stílus. Ashihara meg sima kyokushin némi eltéréssel de kyo versenyeken verik őket a kyosok, ha voltál ashihara edzésen tudod hogy nincs nagy különbség.


Én nem kyozok, wado karatézok (de azt csak meg szokásból és a mester miatt) és thai bokszolok. És ennek ellenére is kimondom hogy egy jó kyo edzés fizikailag keményebb mint a Thai boksz. A thai bokszot azért ajánlja mindenki mert full contact letisztult és agresszív, és ez miatt jóval hamarabb fejlődöl mint akár melyik stílusba.

2017. máj. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

"Magyarországon miért is borzalmas a kyokushin oktatása?"


Jártam évekig, nulla zsákolás volt, talán 1x sparringoltunk, az edzés nagy részében csak katákat gyakorolgattunk, aminek semmi gyakorlati értéke nincs vagy robotember mozgással lépegettünk előre-hátra japán vezényszavakra. Két hónap boksz alatt sokkal több tudást és küzdelmi tapasztalatot szedtem magamra (csak sajnos abba kellett hagynom).


Kérdező, válaszd a thai bokszot inkább.

2017. máj. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
28%
# 7 Te is azt hiszed a karateról, hogy két ember csak üti és rugja egymást a tatamin. karate egészen más. Ám jobb is ha abba hagytad, nem neked való. :)
2017. máj. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Köszönöm, 7-es, hogy leírtad a dolgokat.


Amit 59%-osunk ír, az marhaság, egyáltalán nem teszi tönkre a testet a Thai Box, se a Box, se semmi, ha csak hobbi szinten foglalkozik vele az ember, illetve otthon is gyakorol. Nagyon is tisztában vagyok vele, hogy milyen kiváló a fizikai edzésük a Karatésoknak, pláne a Kyokushinosoknak, ezt nagyon szépen lekoppintották a Kung-fu stílusokról, ezt a páncélinget és azt, hogy mennyire fontos a kemény csontozat, de ha nincs sparring fejütéssel, akkor mindig is lesz egy nagy hiányosságod. A Kyokushinosok nagyon jól rúgnak, nagyon gyorsak és a testüket nem tudod szétverni, de a fejüket simán. Semmi több nem kéne a Kyokushinosoknak, csak sparring fejütéssel is és kiváló lenne. Van ilyen Kyokushin edzés? Ahol az edzés első fele testedzés, a másik fele sparring egy kis MMA kesztyűben és fogvédőben szabályok nélkül? Ha van, akkor mehet rá nyugodtan, lesz olyan jó harcos, mintha Thai Boxra menne. De ha nem ilyen a Kyokushin edzés, akkor ne arra menjen. Ennyi a történet. Maga a Kyokushin Karate valódi harci értéke valóban magas, jó stílus. De az oktatása végett nem lehet vele elérni ezt a szintet.

2017. máj. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Amiről Sűrített ir, az nem karate, az csak sport. Egyes kyokushin szervezetek nagyon rámentek a sportra, magyarán a küzdelmi részre. Ám a kyokushin is karate. Karate meg nem sport. Igaz, övvizsgán 20-30-50 ellenfél ellen kell küzdeni, oda meg már kell küzdelmi edzés elég rendesen. Oyama is azt mondta egykor, "a karate törés és gyakorló harc nélkül, olyan, mint fa gyümölcs nélkül." Kyokushin küzdelmi rendszere tette olyanná, amilyen sokan most gondolnak rá. Övvizsgákra, versenyekre készülni kell. Viszont ez nem karate. Aki mélyebbre leásik a karateban, látni foglya azokat a jó dolgokat, ami miatt még a kyokushin karatet is müvészetnek foglya látni, és nem küzdősportnak. Hisz a sportban szabályok vannak, pedig valójában a karateban nincs fair play.

Kyokushin karate hajnalán, az első versenyeken még volt fejütés. Könnyű belátni, mennyi sérülés és gyors meccsek voltak, minden védőfelszerelés nélküli küzdelmekben. Oyama ekkor inkább kivette a fejütéseket a karatejából, mert az volt az elve, a karateka nem bújjon védőfelszerelések mögé. Ma is az "A" kategóriás versenyeken a férfiakon max szuszpenzor van, nőknél meg mellvédő.

Az meg nagy hülyeség, hogy nincs a kyokushinban fejütés. Ó dehogy nincs! Karate értelmezésében szinte ezt gyakorolják. vagyis inkább annak védését és onnan visszatámadását. Mert a kyokushin karateban is az elsődleges, vagyis inkább annak kellene lennie, hogy egy védés, egy visszatámadás és vége. Küzdő jellegű edzéseken, ami sport, előfordulhat puhakesztyüs küzdelem. Sőt, van olyan kyokushin szervezet, ahol versenyeken is engedélyezett, van ahol a földrevitel és földharc is. De megint leírom, már azt sem tudom hányszor, ezek csak sport.

2017. máj. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!