Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Vegyek e sípcsontvédőt thai...

Vegyek e sípcsontvédőt thai box edzésre?

Figyelt kérdés
El akarom kezdeni.De nem tudom,hogy érdemes lenne e pénzt kiadni sípcsontvédőre.Ott hordanak.De nem az a lényg,hog felkenényedjen a sípcsont?

2017. máj. 27. 02:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy az átlag ember teste (jelenleg még az vagy, ha most akarsz elkezdeni valamit) nem áll készen a küzdelemre. Se izomzatilag, se csontozatilag, se mentálisan, se sehogy sem. Így neked a sparring káros egy szinten. Persze edz, de nem jó a testnek. Nem véletlenül van úgy a Kung-fuban eredetileg az, hogy az első 2 évben testedzés és technika gyakorlás van, illetve light sparringok, meg San-Shou, aztán 2 év után, mikor már van csontozat, izomzat és technikai tudás, akkor állnak neki izomból sparringolni bármiféle védőfelszerelés nélkül. Jó, mondjuk egy kisebb zsákolókesztyű mindig van, de annyi. Viszont mivel a Thai Box ugye sport, ami miatt vannak benne versenyek, így ezt nem tehetik meg, hogy 2 év alatt kiedzik az embert sparring nélkül. Így van egy kemény edzés, ami csontozati is, aztán jön a sparring, amit védőfelszerelésben kell, hogy zajlódjon. A sparring alatti megterhelés túl sok egy átlag embernek, ezért kell az elején védőfelszerelés. De később persze elhagyható, amikor már a tested készen áll a küzdelemre. Az viszont évek kérdése, mivel a csontokat lassan lehet csak edzeni. Szóval igen, ajánlott egy sípcsontvédő az elején.
2017. máj. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kell a sípcsontvédő igen mivel az elején ahogy le is volt írva nem fogja elbírni a rá nehezedő terhelést valamint finomkodni sem fognak veled . Tehát védőfelszerelés hiányában többet ártasz magadnak mint használsz . Ha nem akarod ne vedd meg de kb 1-2 hónap után ( vagy lehet hamarabb) úgy hagynád ott az edzést mint annak a rendje . Miért ? Mert sérülne a csontod és rohadtul fájna . Tehát ezen cuccok a (maradandó) sérülés elkerülése miatt vannak bevezetve . Persze ha idővel jobban bírod a strapát elhagyhatod . Valamint ott nem csak full kezdők vannak . Képzeld el hogy a sparring alatt egy már jóval képzettebb ellenfelet kapsz . Nagy az esélye hogy a sípcsontvédő nélkül a te lábad törne vagy károsodna nem csekély mértékben .
2017. máj. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyelőre használd.

Én bokszon voltam így hogy minek a bandázs hagy keményedjen az öklöm. Valóban hamarabb megkeményedett (otthon is erősítettem) de elég csúnya is a bőr rajta. Utólag fokozatosan csinálnám.

2017. máj. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!