Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Taekwondo mennyire nehéz?...

Taekwondo mennyire nehéz? Megéri elkezdeni?

Figyelt kérdés
16/l vagyok, eddig semmit sem sportoltam, soha, csak balettoztam nyolc évig (egy óra volt egy héten, tehát nem túl intenzíven). Régebben hajlékony voltam, de ez kiveszett belőlem, most akarom visszahozni. Egyébként egész vékony vagyok, a lábaim izmosak, csak az állóképességem nincs rendben egyelőre. Nagyon tetszik a taekwondo, de ezek miatt kicsit félek is tőle. Fogom ezt így bírni? Mennyire nehéz? 16 évesen egyáltalán van értelme elkezdeni? Azért valamennyi sikerélményt szeretnék... Mit gondoltok?

2017. jún. 18. 21:57
 1/8 palilaci ***** válasza:
Ezt senki nem tudja neked megmondani, hogy Te hogyan fogod birni. A kezdes mindennel nehez, de pont ezert mesz edzesre, hogy jobb legyel. Balett multtal meg hamarabb elered azt a hajlekonysagi szintet ami a rugasokhoz kell, mint egy sportmult nelkuli kezdo. De szerintem ezt leirtam az elozo kerdesednel is. Menj le egy edzesre, nem kell felned. Max lesz 1-2 honap benazas, de ha jo a tarsasag es az edzo, akkor igy is elvezni fogod.
2017. jún. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Akárki akármit mondd, a sportot sohasem késő elkezdeni. Én szintén 16 éves voltam, amikor elkezdtem boxolni. Ha mindenáron versenyezni szerettem volna és betörni a profi bajnokságok szférájába, akkor valószínűleg erős hátrányban lettem volna azokkal szemben, akik már általános iskola alsó tagozatában elkezdték ezt a küzdősportot, azonban az én célom nem a versenyzés volt. Én valódi harci tudást akartam szerezni, edzésben akartam tartani izomzatomat és fejleszteni akartam az állóképességemet. Ezeket mind megkaptam az ökölvívástól és 11 éve töretlenül kitartok e küzdősport mellett. Te se félj belevágni valami újba! Nem számít, hogy 16 éves vagy, nem számít, hogy lány vagy. Akaraterőd legyen, kitartásod és motivációd és akkor elképesztően sok értéket fogsz majd kapni a harcművészettől.


A taekwondo oktatás elég necces Magyarországon. Szerencsére nagyon sok egyesület biztosít minőségi tréninget, azokban előfordul olyan klub, ahol a levegőhajlításon kívül más nem történik. Leírhatnád azt, hogy hol is laksz pontosan, hátha én, vagy valamelyik taekwondóval foglalkozó felhasználó tud segíteni abban, hogy a közeledben lévő egyesület mennyire tart értékes edzést.


#CHRILLEX

2017. jún. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Ajánlom hogy más küzdő/önvédelmi sportot' és nézz és hasonlítsd őket össze, pl a wing chun is erős, elvileg 70% kéz 30% lábtechnika erről sok film is van pl Ip Man széria, aztán ott van a JKD(jeet kune do) amit egyébként Bruce Lee talált fel,kevert stílus sok féle dologgal pl nunchaku is van benne úgy tudom. Kick box -nál jóval hatékonyabbak vannak, nem a legjobb. Sima box nem feltétlen lányoknak való ha szép akarsz maradni. Taekwondo-ban elég sok a magas és hosszú rúgás. De persze az edzőkön is múlik, nem hinném hogy bármelyik is nehéz lenne csak sok gyakorlás és elkötelezettség kell,remélem segítettem valamit.
2017. jún. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A wing TSUN és a wing TZUN egy hazug marketingfogás, ahol átmossák az agyadat, hamis önbizalmat plántálnak beléd és lehúzzák a pénzedet. Ezt a két "stílust" kerüld el jó messziről! A wing CHUN esetében azonban valóban lehet találni olyan egyesületet, ahol reális harci skillekre tehetsz szert. Ennek feltétele, hogy legyen az egyesület tréningjein sparring (irányított "bunyó"). Azt viszont már számtalanszor kifejtettem, hogy a Yip Man, Bruce Lee, Jackie Chan, Jet Lee filmekből miért ne vonjuk le soha következtetést az adott harcművészettel kapcsolatban. Az ilyen jellegű filmek csak koreográfiák, előre begyakorolt, kaszkadőrök által tesztelt színjáték, semmi több. Hiába áll e színjáték mögött egy kiváló harcművész (pl. Jackie Chan, vagy akár Steven Seagal), attól még az a koreográfia nem reprezentálja az adott stílust. Hiába van a Yip Man filmekben a mester egy legyőzhetetlen gyilkológépezetnek, a kung-fuja pedig kivédhetetlennek és verhetetlennek beállítva, a valóságban a mester sem volt legyőzhető és a kung-fuja sem kivédhetetlen, sőt, épp ellenkezőleg.


Az előző kommentelő által leírt jeet kune do-val szintén az a probléma, mint a már említett wing tsunnal. Magyarországon, de egész Európában a jeet kune do csak egy parasztvakítás, egy kóklerség, egy hamisítvány. Jelenleg a világon egyetlen egy személytől tanulhat az ember tradicionális, originális jeet kune do-t. Ő Dan Inosanto, Bruce Lee első számú tanítványa. A többi jeet kune do-nak csúfolt klub csak szélhámosság, semmi több.


"Sima box nem feltétlen lányoknak való ha szép akarsz maradni."

Ez a világ legnagyobb baromsága! Mintha a szépség a küzdősporton múlna. Jó vicc!

Kedves kérdező, az arcod nem lesz se szebb, se csúnyább a küzdősportok hatására. Mindegy, hogy boxolsz, vagy taekwondózol, ha nem kezditek el egymás fejét kesztyű nélkül teljes erőbedobással sorozni, akkor nyugodj meg, nem fogja elcsúfítani a sport az arcodat. Azt viszont garantálom, hogy ha egy olyan egyesület mellett teszed le a voksod, ahol jó kvalitású tréningeken vehetsz részt, akkor a testedet, az alakodat, az izomzatodat a sport "megszépíti."


#CHRILLEX

2017. jún. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
igen könnyű
2017. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire nehéz a tkd ? Függ attól is mennyi edzés van egy héten és milyen edzőt fogsz ki . Ennek a harcművészetnek a 70%-a lábtechnika míg 30%-ban használja a kezét. Visszakanyarodva azt tudom mondani minden kezdet nehéz de ennek ellenére megéri elkezdeni . Bármelyik sportklubban ahol színvonalas az edzés és nem csak pénzedtől akarnak megszabadítani megizzadsz az elején ám idővel teljesen hozzászoksz s amitől az első pár hónapban még majd kiköpted a tüdőd az a későbbiekben bemelegítés lesz számodra . Figyelj arra is hogy ITF vagy WTF TKD-ről van szó mivel a wtf versenysport míg az itf valós "harci tapasztalatokkal" is felruház vagyis amennyiben önvédelmet is szeretnél tanulni az ITF-et válaszd .


A válaszoló ki a wing stílusokon kívül minden mást a süllyesztőbe dobna látni hogy nem rendelkezik valami nagy tudással . Ugyanis a kickbox eléggé remek stílus ( az igaz hogy szabályrendszere válogatja ) . Én is ezt tolom a K1 szabályrendszer keretein beül folynak edzéseim vagyis ebben vannak alacsony rúgások , térdelések , klincs ....


Box . Biztos lehetsz benne hogy nem veszít majd arcod semmit sem szépségéből . Megmarad olyannak amilyen most is .


Wing tsun - tzun : Bocsi levegő előre is . Na ebben van a legtöbb kókler edző kiknek köszönhetően az oktatása sem ér semmit . Leung Ting kb pár hónapig volt Yip Man tanítványa majd nyitott egy saját iskolát aminek se füle se farka . Merev stílus és túl közel kell kerülni a támadóhoz . Technikái pedig egy valós helyzetben eléggé nehezen kivitelezhetőek tehát csak az edzéseken tudnád sikeresen végrehajtani őket és nem is olcsó .Lefordítva nem csinálsz egyebet a wing tsun-on mint kiszórod a pénzed az ablakon .

2017. jún. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy megéri-e ?

Még ha netán egy rossz edzést fogsz ki már akkor is előrébb vagy mint ha otthon gépezel.

2017. jún. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kezd el, első hónap általába ingyen van mindenhol :)
2017. jún. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!