Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 17 éves vagyok, el akarok...

17 éves vagyok, el akarok kezdeni boxolni segítség kéne?

Figyelt kérdés

Azon gondolkozom nagyon régóta már, hogy elkezdek thai boxolni vagy kick-boxolni.

Még soha nem csináltam semmilyen küzdősportot, rúgni egyáltalán nem tudok, és kötött eléggé az izomzatom.

Megérné elkezdni?

Mennyi időbe telne mire megtanulnék verekedni önvédelemre rúgást és ütést beleértve?


2017. júl. 21. 16:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy kell rúgni, ütni, még az alapállást sem tudom.
2017. júl. 21. 16:25
 2/7 A kérdező kommentje:

Jah, és mennyire alakítaná át az alkatom mondjuk a rendszeres box edzés?

180 centi vagyok és 78 kiló. Inkább izmos mint dagadt.

2017. júl. 21. 16:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez olyan bugyuta kérdés. Nem bántalak, mert megértem, hogy te nem érzed, de akkoris...


Na, akkor sorjában: Megérné.


Nem tudni, mivel attól függ, hogy mennyire elszántan csinálod, illetve fejben, hogy állsz hozzá a dolgokhoz. Nem lehet jósolni! Az önvédelem összetett dolog. Hogy mennyi idő után lennél erősebb egy átlag embernél egy 1v1 elleni harcban? Ha rendszeresen edzesz és van érzéked hozzá, akkor fél év szerintem már elég lehet ehhez.


Aztán mit kérdeztél még? Ja, alakformálás. Látszana. És pozitív irányba formál, mielőtt itten valami másra gondolnál.

2017. júl. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Huu a kick-box :D

Az szexi

2017. júl. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 18 évesen kezdtem el karatézni, se hajlékony, se erős nem voltam xd
2017. júl. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell itt túlgondolni ezeket a dolgokat, lemész a terembe és edzel. Először szar leszel (senki nem úgy születik, hogy kibújik és akkor üti a jobb csapottat pacsiba a szülészorvosnak... meg kell tanulni) idővel meg jobb leszel. Ha nem vagy erős majd megerősödsz. Ha nem tudsz ütni/rúgni majd megtanulsz. Ha nem mersz megütni valakit (most jöttem haza edzésről totál kezdőkkel, nem is gondolnád mekkora gondot okoz az a legtöbbjüknek, hogy összerakják fejben azt, hogy most meg kell ütniük valakit... nem egyszerű) majd hozzászoksz. Csak menj el edzésre, ha tetszik csináld, ha nem tetszik ne csináld. Ennyi az egész, nincs olyan, hogy megérné vagy nem érné meg... :D Csináld aztán meglátod hogy akarod-e.
2017. júl. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6. Van egy ismerősöm akit mikor kihúztak orrbarúgta az orvost:'D, és azóta taekwondózik, szóval vannak ilyenek :'D
2017. júl. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!