Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Thai box edzéseken mennyire...

Thai box edzéseken mennyire gyakori az orrtörés/bordatörés? 0

Figyelt kérdés

El szeretném kezdeni a sportot, mert nagyon tetszik. Nem félek a fájdalomtól, de mivel soha nem jártam még küzdősportra (de amúgy nagyon aktívan sportolok), nem szeretném ha az első pár alkalommal agyonvernének :) Inkább a fokozatosság híve vagyok.

Budapesten szeretnék a Thai Box Akadémiába járni, esetleg van valakinek tapasztalata?

Láttam van kezdő edzés is, szerintem arra jelentkezem első hónapokban (gondolom ott csak technikákat gyakorolnak), de kérdés, hogy haladón mennyire "állatok" az emberek?



2017. aug. 28. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Edzésen nem gyakori. Bordatörést még nem láttam, orrtörést egyszer.

Néha van egy-egy idióta, aki sparring közben is úgy megy, mintha az életéért harcolna, de az ilyenekre rá lehet szólni, hogy lassítsanak.

A kezdő csoportban ilyen biztos nem lesz, az elején valószínűleg sparringelni sem fogsz.

De aki elkezd egy küzdősportot, az jobb, ha mindig fel van készülve a sérülés lehetőségére, mert az megvan. Viszont ha normálisan csinálod, akkor jelentősen le tudod csökkenteni ennek az esélyét.

2017. aug. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Általában őshazájába se csonttörésig mennek legálba, európai rendszer meg még odafigyeltebb, már 1-2 baleset előfordul, valaki csak sétál elesik és meghal.
2017. aug. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam már bordatörésről.

Az úgy nézett, hogy:

Egyik gyerek: Bírod a körívest.

Másik: Küldjed.


Az meg küldte is, csak eltört a borda.

Van aki erősebb és ha még nem akar akkor is tud egy nagyobbat ütni, de általában a normálisabbak nem arra mennek, hogy kidőlj.

2017. aug. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ricsi74zhf ***** válasza:
100%
Fejvédő,sípcsontvédő,fogvédő...
2018. szept. 15. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!