Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Box kesztyűvel orrtörés?

Box kesztyűvel orrtörés?

Figyelt kérdés
Szóval úgy nézki hogy most fogok menni thai box versenyre ez lenne az első és igazából az érdekelne hogy box kesztyűvel lehet orrot törni? Nyilván vertek már orrba sparringon, nem volt semmi de most nem is ez a lényeg. Tudom bokszolóknál is kialakul a 'bokszolo orr' de ha jol tudom az a sok ütés miatt van mert hogy elmozditja a porcot. Meg azért nem olyan egyszerű eltörni az orrot sem.És most nem olyanokra lennék kiváncsi aki azt mondja ' ez ezzel jár' mert ez nem igaz nem feltétlenül szeretnék sok versenyt csak kiprobálni magam de nem akarok ferde orral élni emiatt:D

2016. jan. 10. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

akkor ne menj versenyre se edzésekre mert aki harcművész annak bizony szétverik az orrát általában, csak a nagyobb orral rendelkezőknek feltűnően látszik, a kisebb orrúaknak nem látszik annyira, hogy szét lenne ütve az orra


A porc pedig nem mozdul el hanem eltörik


Nekem két erős orrbavágás után eltört edzésen utána két napig borogattam mert duplaakkorára nőtt az orrom de utólag nézve az orrom vonala is elmozdult maradandóan ettől a porctöréstől

2016. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
érdekes már több mint egy éve járok és nálunk edzésen sem gyakori hogy valaki eltöri a másik orrát , nyilván szerencsések vagyunk! Van olyan akinek már törték el az orrát versenyen, de van olyan akinek még elsem mozdult pedig már 10+ versenye is volt!
2016. jan. 10. 16:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy év után még ott van a tojáshéj a valagatokon... nyilván versenyen is hasonló kezdőkkel raknak össze, elég kicsi az esélye annak, h szétüwsék az orrodat. De ez nem lesz ám mindig így...
2016. jan. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát, nem akarlak elkeseríteni, de eltörhetik.
2016. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze értem hogy nem lesz mindig így, nem akarok buakaw szinten boxolni ez csak egy kisebb 'proba' lenne aztán a többit majd meglátjuk.
2016. jan. 11. 19:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Amatőrben talán van még térdvédő is. Bokszban fejvédő. Muay thaiban nem tudom van-e fejvédő. Ha te szereted ezt a sportot, akkor ez ne ijesszen meg. Nem vernek mindenkit agyon, meg van bíró is.
2016. jan. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*sípcsontvédő térd helyett
2016. jan. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Térdvédő nincsen, sípcsontvédő van és szerintem fej védő sem lesz, bár az amúgy sem védi azért annyira az orrot inkább csak a horgokat fogja meg.
2016. jan. 11. 23:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Térdvédőt elírtam. Gördeszkán gondolkoztam közben. :) De javítottam is. Fejvédő azért számít valamennyit, még ha nem is védi az orrod annyira.
2016. jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 aikiboxer ***** válasza:
Boxban különbözik az amatőr (olimpiai) és profi box. Az olimpiai boxban az orrtörés BALESETNEK számít, nem üzemszerű. Versenyzőink elég jó helyezéseket értek el, és egyiknek sincs betörve az orra. A tévés profi box nevű mészárszék egy másik sportág.
2016. jan. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!