Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Négy év box után milyen...

Négy év box után milyen önvédelmi rendszert érdemes elkezdeni? Van amelyik működik élesben? Tapasztalattal rendelkezők váladzát várom.

Figyelt kérdés

A boxot azért kezdtem el, hogy meg tudjam védeni magam. Mert anno történt egy incidens ami nagyon megviselt. Nem tudtam magam megvédeni.

A box miatt nagyobb lett az önbizalmam.

Váratlanul ismét olyan helyzetbe kerültem amikor meg kellett volna magam védeni de sajnos kudarc lett belőle.

Most úgy érzem elpazroltam négy évet. Lehet, hogy abbahagyom vagy másba kezdek még nem tudom.

28/f



2017. okt. 26. 11:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%

Mondd el, hogy mi történt és mi az, amit a Box nem adott meg neked? Lefogtak? Hátba támadtak? Mit hiányolsz magadból?


Egyébként Box mellé a legjobb egy testharci stílus, például Birkózás, Judo, de a japán Jiu-Jutsu is tökéletes lehet. Vagy még mondjuk mehet Savate, vagy Thai Box.

2017. okt. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Túl közel voltunk egymáshoz.

Kettösfedezékbe vonultam mikor megindult, kaptam egy jobb könyököst fejre mire ütöttem volna, közbe rátaposott a hátsó lábamra és elestem.

Mire felkeltem már odébb állt és nem is volt kedvem utána menni.

Nem tett jót az önbecsülésemnek az eset.

A box tudásomat gyakorlatilag nem is tudtam elővenni, olyan gyorsan történt.

2017. okt. 26. 12:45
 3/29 anonim ***** válasza:
55%
Keményebb önvédelem kell , thaibox vagy ninjutsu systema , itt mindenre felkészítenek és a válasz csapások kíméletlenek .
2017. okt. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
24%

A kettősfedezék a harci stílusok technikái között a leghaszontalanabb. Ettől függetlenül szerencséd volt, hogy így megúsztad. Amiket mondtam, azok segíthetnek. Nézz utána, hogy mi van a közeledben. Másik nagyon jó lehet még a Hung-Gar, illetve Choy Lay Fut, ezek Pesten vannak. A Box az állóharc alapja, 4 év Box után bármit elkezdhetsz, rossz harcos már nem leszel.


Én Wing Tsunt és Taekwondoot tanultam, jelenleg Boxolok. Én minden végtagom tudom használni és a könyök is jól megy, a szabadulások is. Elsősorban testharci stílust ajánlok neked, azaz Birkózás, vagy Judo, de mehetsz japán (ez fontos, nem a brazil!!!!) Jiu-Jutsura is, illetve a Savate és a Thai Box még nagyon jó, no meg a Hung-Gar és a Choy Lay Fut, ha esetleg érdekelnek.

2017. okt. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

A ringben berögzült dolgok nem mindig jók utcai szituációban. Pl. A kettős fedezék tök jól működhet egy korlátozott szabályrendszerben és kesztyűben.

De könyököst blokkolni nem érdemes így mert túl közel van az arcodhoz és esélytelen védeni vele.

Azért ne add fel szerintem a boxot csak gondolkozz másképp. A ringben túl lehet élni egy egy pofont kesztyüvel de védőfelszerelés nélkül egy jó könyök pusztit mindent.

2017. okt. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Jaj, igen, ahogy Krisztián mondja, a Boxot ne hagyd abba, csak tegyél mellé valamit azok közül, amiket ajánlottam.
2017. okt. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Valószínű több mindent ki fogok próbálni, hogy tágítsam kicsit a tudásom.

2017. okt. 26. 14:25
 8/29 anonim ***** válasza:

Nem pazaroltad el a 4 évet, boxolni megtanulni olyan mint táncnál a balett. Megtanít az alapokra, lábmunkára, távolságra, alapvető ütéstechnikákra.


Ha vidéki vagy thai boxot, ha pesti akkor Zölley féle kézitusát és/vagy krav magát javaslok (vidéken is lehet, de sok esetben az edző maga is kezdő és fogalma sincs róla, mit és hogyan tanítson...)

2017. okt. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
38%
Egészítsd ki taekwondo-val ( megtanulsz rúgni ) . Kick vagy thai box-al . Illetve nézz be defendo edzésre ha kedved van . A kettős fedezék csak pár mp-ig jó az öklösök ellen , utána érdemes eltáncolni .
2017. okt. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem az edzéseddel volt a hiba,vagy nem az volt,hogy nem tanultál eleget,csak annyi,hogy alapvető önvédelmi taktikai alapokkal nem voltál tisztában ebben a szituban.

ez a túl közel került hozzád volt alap taktikai hiba.

beengedted ütő-fogó távba,teret engedtél neki amitől egyre jobban felbátorodott,ő irányította helyzetet a passzivitásod pedig csak még jobban feltüzelte,mert valószínűleg a verbális szakaszban is alárendelődtél.

pont ezek azok a dolgok,amik közül egyet sem engedhetsz meg a másiknak.

ha a fenyegető beér ütő-fogótávba,onnantól gyakorlatilag elkerülhetetlen a bunyó,ezért nincsen mire várni tovább és neked kellett volna ütnöd gondolkodás nélkül,hogy te maradj az irányító.

szóval ha a boksz mellett eljársz heti 2x pl defendozni ott elmondják ezeket,a boksz alappal meg remekül alkalmazni is fogod tudni.

annyi az egész lényege,hogy az önvédelem megelőző támadást jelent,nem pedig védekezést.

2017. okt. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!