Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit kezdjek el sportolni 13...

Mit kezdjek el sportolni 13 éves fiúként? (Infók lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!Én egy 13 éves fiú vagyok.Az elmúlt napokban rájöttem arra,hogy el kéne kezdenem valamit sportolni.

Már kipróbáltam pár edzést,de szinte soha nem mentem vissza másnap,mert féltem,hogy kiröhögnek a többi srácok/lányok.Meg az is zavar,hogy senkit nem ismerek.Az a baj,hogy eléggé félénk vagyok. :(

Legjobban a küzdősportokat szeretem.

Az úszáson is gondolkodtam már,de félek a mélyvíztől.

Van rajtam felesleg,de nem vagyok kövér,szóval ezt is szeretném lemozogni.

Szerintetek mit kéne elkezdenem?

(Kérlek titeket hogy az ilyen ,,Tájcsí" meg ,,kungfu" parasztvakításokat mellőzzétek!)

Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!



2017. nov. 6. 17:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A Tai Chi nem harcba készült, a Kung-fu pedig nem parasztvakítás, a parasztvakítás az, amit egyes Kung-fu iskolák művelnek. Arról viszont nem a stílus tehet, hogy hülyén oktatják. És te is előbb informálódj, mielőtt bármit is a szádra veszel, vannak Magyarországon is jó Kung-fu iskolák az adott stílusokon belül. Azok nagyon is jók, mondom neked, mint Boxoló.


Egyébként mehetsz Boxra, Savatéra, Kick Boxra, Thai Boxra, Judora, Birkózásra, Taekwondoora, ami neked tetszik.

2017. nov. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Hol laksz ? De a box , kickbox ami eléggé mozgékony és jó kondit is ad . Ha pesti vagy akkor a savate sem rossz.
2017. nov. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Macbeth rinyálni fog, de a Kick Boxot mindenképpen utoljára válaszd, ha már más nincs. Persze, nem rossz stílus, mert egy 10 éve Kick Boxoló azért nem puhány, de akkor a 10 éve Kick Boxolót ne egy 2 éve Kung-fu-shoz, vagy 2 éve Boxolóhoz hasonlítsuk, mert úgy persze, hogy az győz. De olvastam egy embertől, hogy kezdő, 2 éve Hung-Garozók verték el az edzésre lejövő 7 éve Kick Boxolót és igazából nem lepett meg annyira ez engem. Úgymond "igazságos" elosztásban, hogy a két fél ugyanannyira képzett, 5 év felett egyik stílus ellen sem voksolnék a Kick Boxra. Még ha a Tai Chi ellen lenne, akkor sem, ha Rozsda Sárkány módon edzett a Tai Chis és tudja használni a stílusát. :D Egy Savatéstól, Thai Boxolótól, Boxolótól, Hung-Garostól, Wing Chunostól, egy Baji Quanostól, egy Xing Yistől azért érezhetően le vannak maradva a Kick Boxolók. Persze, ha Kick Box mellett tolsz valamit, mondjuk Boxot, akkor az marha jó kombó, mert a harci stílusok világában sok stílus lekézitusázza a Kick Boxolókat, rúgni meg tudnak, de nem olyan jól, mint a Savatésok, Kung-fusok, Taekwondoosok, így aki tudja kezelni a rúgásokat, nem olyan nagyon-nagyon veszélyes számára. Szóval lényeg a lényeg, abszolút tud veszélyes lenni egy Kick Boxoló, átlag embernek semmi esélye ellenük, de ha teheted, menj másra, biztos van ott Box, Savate, Taekwondoo, Wing Chun, vagy akár Goju-Ryu Karate.


Ezt csak azért írtam, hogy azért tudjad a dolgokat. Ezen stílusok közül, amiket itt említettem, mind nagyon jó, úgyhogy nem nyúlsz velük mellé.

2017. nov. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem rinyálok levegő nyugi . De te írass fel egy szemüveget . Na mindegy egy 18 éves kölyökkel nem szállok vitába . Tong bei így , Baji úgy csak egy a gond . A kickboxot mindenhol jól oktatják míg a kung fut 100-ból 1 helyen . Ez az egyik dolog . A másik hogy eléggé dinamikus tehát a fogyáshoz is kiváló . Mellékesen a kérdezőnek igaza van hogy sok kung fu iskola csak parasztvakítás . És ne nevezd már magad boxolónak . Netán profi vagy benne ? Aláírom vannak jó kungfu stílusok de amiket te istenítesz azok nem tartoznak közéjük . 1000 stílusból jó ha 10 ér valamit . Igaz ugyanez van a japán stílusokkal is . A kickbox sem verhetetlen de k1 szabályrendszer szerint oktatva megállja a helyét . És javíts ki ha tévedek de nem a te agyon nyalt wing tsunod és társai hangoztatják hogy pár hónap alatt szuperharcost faragnak az oda betévedőből ? Holott mást sem csinálnak csak kínai néptánc megy egész edzés alatt ? Ja és ne menjünk el a bentlakásos kolostorok / iskolák irányába . Mert ha egy kickboxer ... is annyi időt fordítana az edzésre mint a kis sárgák , nem hiszen hogy sifu teng leng bármit is tudna kezdeni vele . Sok olyan mozdulat van a régebbi harcművészetekben amiket feleslegesen túlbonyolítanak .Ill szinte erő nélkül akarják végrehajtani csupán alkarból vagy max vállból . Hogy a kolostorok lakói a made in china termékek gyártása mellett sparringolnak is esetleg még súlyzós edzést stb is folytatnak , az az Európában kungfu-t tanulni vágyó egyénen nem fog segíteni . Tehát igen azt mondom inkább válasszon egy küzdősportot ahol kap egy "rendes" oktatást mint valami egzotikus tojj be quant ahol mást sem tanul mint kínai társastáncot amit megpróbálnak harcművészetként drága pénzért lenyomni a szerencsétlen tanuló torkán .
2017. nov. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Amúgy levegő kérdezzem már meg , téged pénzelnek a kínaiak hogy ennyire nyalod és terjeszted a stílusaikat ? Olyan vagy lassan mint a jehova tanúi , csak míg ők bibliai hülyeségekkel ostromolják a népet addig te a kungfu-val .
2017. nov. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Ha legjobban a küzdősportokat szereted, akkor küzdősportolj. És ha valamit szeretnél csinálni, akkor ne zavarjon, hogy kiröhögnek. Inkább mutasd meg nekik, hogy igenis, képes vagy te is csinálni. Bár normális helyen ilyen nem fog előfordulni. Ahány helyen edzettem eddig, még sehol nem láttam olyat, hogy valakit kiröhögtek volna.


Az ne zavarjon, hogy nem ismersz senkit, ha jársz pár hetet, biztos vagyok benne, hogy lesznek ott új barátaid.


Én most ezeket fogom ajánlani, nézz utánuk, válaszd ki, melyik tetszik legjobban, próbáld ki:


Thai box, box, brazil jiu-jitsu, birkózás.


Ezek biztos, hogy jól megmozgatnak, pár hónap alatt garantáltan látható eredménye lesz, ha eljársz egy héten mondjuk háromszor.


Arra készülj fel, hogy az elején nagyon nehéz lesz, lehet, hogy nem fogod jól bírni, de az járjon az eszedben, hogy az pár hét után elmúlik.

2017. nov. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! :)


Kedves Sűrített Levegő!

Az osztálytársam élt-halt a kungfuért.

Több edzésre is elment,és minden hónap végén elkértek 20.000forintot.

Az elején azt mondták neki,hogy egy hónap alatt látható lesz a változás,meg fogja tudni magát védeni.

Járt pár hónapig,de minden edzésen ugyanaz ment.Rúgtak/ütöttek párat ,,HÁJJÁ" szerenáddal,aztán kifujt,ennyi volt a nagy edzés.és konrétan 3 hónapig járt ami 60.000ft.

De persze,lehet hogy vannak jó Kungfu oktatók(Sőt biztos)de magyarországon nem nagyon(szerintem)

2017. nov. 7. 15:44
 8/21 A kérdező kommentje:

Na de ha most eltérnénk egy picit a küzdősportoktól,akkor mit ajánlanátok?


A tenisz is nagyon tetszik,de azt hallottam,hogy nem jól oktatják,meg nagyon drága.


A kézilabdával is szemeztem,de itt ahol én élek,csak Női kézilabda edzés található.


Focit ne is írjátok,mert azt a sportot én gyűlölöm :D

2017. nov. 7. 15:49
 9/21 anonim ***** válasza:
Saját súlyos edzés
2017. nov. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha az úszást végleg elveted, van még egy sport, ami majdnem ugyanolyan jól megmozgat mindenhol: a futás. Esetleg még a biciklizés.
2017. nov. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!