Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek el sportolni, futni?

Hogy kezdjek el sportolni, futni?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, soha életemben nem sportoltam, de most úgy érzem, itt lenne az ideje.


A sportok közül egyedül a futás az, amit szimpatikusnak tartok, viszont nem megy. Kb 10 lépés után nem kapok levegőt, kalapál a szívem és majdnem összeesek.


Nem vagyok kövér, a testtömegindexem 18. A testzsírszázalékom is a normális kategóriában van, megis, ha mozgásra kerül a sor, olyanná válok, mint egy 250 kilós, 80 éves néni.


2016. máj. 6. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Fokozatosan. Nézz utána az első 5 kilométerem nevű edzéstervnek.
2016. máj. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor sétálj és ússzál kezdetben, ha van rá lehetőséged.


Nagyon ajánlatos lenne számodra az is, hogy vegyél egy pulzusmérő órát is, és nézd meg, hogy mit mutat akkor, amikor úgy normálisabban elkezdesz szimplán csak sétálni. Lehet, hogy már ott felpörög az ideális zsírégető pulzustartományba.


Ha van pénzed, akkor egy terheléses teszt is sok információt szolgáltathat számodra:

[link]


Kezdőként ne az erősségre menj inkább rá először, hanem az időtartamot próbáld növelni. Ezt a max pulzusod 60-70%-ával próbáld. Az (= a max) átlagembereknél: 220 - életkor szokott lenni. De inkább nem merek semmit írni az alapján, amit írtál (,,Kb 10 lépés után nem kapok levegőt, kalapál a szívem és majdnem összeesek. '').


Amit írtál, azt még intervallumfutásnál sem szabad bekockáztatni, mert esetleg tényleg összeesel, az meg pech. De neked egyelőre az intervallumfutást se kellene megpróbálni alapból (ugyanis nincsen meg hozzá az erősebb szint, anélkül meg nem lehet elkezdeni sem).


Érdemes lehet annyival kezdeni, aminél azt tapasztalod, hogy végigbírod vele az edzésed, de még 2 nap múlva is meg tudod ismételni (még jobb lenne 1 nap, de edzetlen vagy, ezért lehet az még nem menne). Neked kell kitapasztalni. Ha ez 5-10 perc vagy még kevesebb, akkor annyival kell kezdeni. Inkább kezdj az elején kevesebbel, és csinálj pár hatástalan edzést, mint kinyírd magad már az elején. Szép fokozatosan úgyis tudsz emelni a nehézségi fokon (pl. időtartam), ha kevésnek érzed az előzőt. 1 nap 1 edzés bőven elég.

2016. máj. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja meg természetesen sportruhában fuss. Nem olyan túl drágák, de sokkal jobbak, mint a sima ruha, és futásnál különösképpen ajánlott.
2016. máj. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!