Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Aikido mellé milyen harcművész...

Aikido mellé milyen harcművészetet / küzdősportot érdemes társítani, thai box pl?

Figyelt kérdés

2018. jan. 7. 19:14
 1/7 Ghost425 ***** válasza:

Kedves kérdező!

Szerintem mivel az Aikido nem annyira erős támadásokban, hanem inkább védekezésben, ezért én inkább valami támadó stílust ajánlanék, box, thai box, savate. Ezekben megtanulsz jól ütni. Illetve, ha rúgásokban akarsz inkább fejlődni, akkor a Taekwondo is jó. Rúgásokban egyébként a Savate és a Thai Box is jó.

Illetve, ha a testharc érdekel inkább, akkor gondolom a Judoban lehetnek a leghasonlóbb dobások az Aikido dobásaihoz. De a többi testharci küzdősport is nagyon jó lehet. BJJ, Birkózás, Sambo. Ha az önvédelem és a védekezések érdekelnek inkább, akkor járj több Aikido edzésre vagy japán Ju Jitsura.

2018. jan. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod . Nos van egy kevés tapasztalatom e téren mivel goju ryu karatét , itf taekwondo-t és kickboxot is űztem . Tehát mondhatni nem vagyok egy harcművészet analfabéta :)És magam is azt vallom hogy az aikido-t érdemes ötvözni más rendszerrel ami kiküszöböli a hiányosságait .Vagyis két stílusból összegyúrni egyet :)
2018. jan. 8. 17:39
 3/7 Boxrec ***** válasza:

Én mellé egy full contant küzdősportot tennék be ami jól támad.

pl: Box, thai box, savate.

2018. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Aikidohoz mu thai, vagy goju riu karate.
2018. febr. 12. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 aikiboxer ***** válasza:
Én sima boxszal párosítom (nagyon jól passzolnak!) de jók persze a thai box, kick-box és savate is. Jól megy még a kalihoz, és végső soron a wing tsunhoz is. Nagyon végső esetben a karatéhoz is. De alapjáratban a gömbölyű, organikus mozgás és a rugalmas lábmunka (ergo a box) illik hozzá.
2018. ápr. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ájkídót felejtsd el. Box plusz birkózás a tuti.
2020. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az aikido sz.r
2020. júl. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!