Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Shotokan karate jó más küzdősp...

Shotokan karate jó más küzdősportok ellen? Pl. MMA-ban?

Figyelt kérdés
Ez az egyetlen küzdősport edzés van a városban

2018. jan. 19. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem jó a shotokan mert túl merev stb
2018. jan. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jól oktatják meg te komolyan csinálod jó az. Rossz stílus nincs csak rossz oktató meg lusta tanítvány.

Állóharc kéz-láb. Védések, esetleg egy kis lábsöprés, pár kisebb ledöntés van benne ilyen kisívű dobások. Nem olyanok mint egy Birkózásban a válldobás.Állások, Kata van benne, ha tanult akkor alap önvédelmi dolgok amit japán Jiu-jitsuból van (ha tanult az edző) nagy vonalakban.

Nem full kontaktos.

Nincs benne dobás, földharc.

Önvédelem mint egy Japán jiu-jitsuban.


De ahogy mondtam ha jól oktatják egy jó állóbunyós lehetsz. Láttam már MMA videót ahol Shotokan karatést hívtak szemináriumot tartani és rúgásokat tanította nekik.

Az MMA ami egy szabályrendszer nem pedig stílus ott ,,minden van" ez a lényege álló része, föld része és földrevitel része.

Remélem segíthettem.

2018. jan. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

MMA-hoz édeskevés a Shotokan. MMA-hoz alapból állóharc + földharc stílus kell.

Karate stílustól függetlenül meg mindig fekete ló volt. Van ahol bűn rosszul oktatják, van ahol meg úgy, hogy elpics*zák a legtehetségesebb Muay Thaiosokat is.

2018. jan. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!