Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek jó ez a box...

Szerintetek jó ez a box kezdésnek? Negatívat ne írjatok nemrég kezdtük

Figyelt kérdés

Ha valamit nemjól csinálunk örülnénk ha leírnátok mit rontottunk el köszi mindenkinek

videó link: http://www.youtube.com/watch?v=L6EI6Bfmhp8


2010. jún. 6. 20:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Jól látom hogy lábfejjel rúgjátok a zsákot? Ha igen akkor ez máris egy hiba, hiszen sípcsonttal kell.

Amúgy ez Thai Box akar lenni?

2010. jún. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 clint ***** válasza:

Az amolyan freestyle box... Annyi hogy pontatlanok vagytok, de egy idő után és sok gyakorlás után ez megoldodik...

Jó lesz az...

2010. jún. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget és a felvilágosítást ezen a dolgon változtatunk ezer köszönet :)
2010. jún. 6. 20:48
 4/15 anonim ***** válasza:

Magam is nemrég kezdtem el küzdősporttal foglalkozni. Nem box, így ennek tudatában vegyétek/vagy ne vegyétek figyelembe amit írok. (vannak eltérések az egyes stílusok között)

Nem tudom mi a cél, amiért elkezdtétek. Abból indulok ki, hogy szeretnétek olyan szinten megtanulni verekedni, hogy egy éles szituációban is megálljátok a helyetek.

Gondolom, nincs a közelben profi szakember, ezért elkezdtétek magatok.

Először: Szerintem nem jó az a zsák. Élőben nem így viselkedik egy test amit meg fogsz ütni. Tömjétek ki nehezebb anyaggal. (azért ne szakadjon le). A legjobb viszont egy testpajzs lenne. Ha másnem csináljatok magatoknak!

Nem vagytok stabilak! Ez látszik például rúgás közben! Álljatok kisebb terpeszben (vállszélességnél picit nagyobb). Vigyázzatok az egyensúlyra! A rúgásban nincs benne a test. Először a térdedet kell felhúzni, onnan csapódik ki a lábszár.

Nincs védekezés! Miközben rúgsz, ütsz. A nem dolgozó kezeddel/kezeiddel védd magad! Ezt így kell az elejétől, mert csak így fogod megszokni.

Nem testből (csípőből) ütöttök.

Így elsőre ennyi.

Remélem nem okoskodásként jön le nektek amit írok. Én sem régen kezdtem, van hova fejlődnöm!

Hova valósiak vagytok?

2010. jún. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

előző.

Nézzétek meg ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=ByPvO7CzOPw

2010. jún. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ilyen hülye kérdést. Arra vagy kíváncsi hogy jó-e, de negatív kritikát nem kérsz?


Én megmondom szemből pofába: SZAR

2010. jún. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Lehet az de akkor is lehet rajta javítani még nincs 1 hete sem hogy elkezdtük de azért köszi hogy őszinte vagy
2010. jún. 6. 22:07
 8/15 A kérdező kommentje:
21:11-es köszi a segítséget javítunk rajta a leírásod alapján is. Ózd környékiek vagyunk :)
2010. jún. 6. 22:10
 9/15 anonim ***** válasza:
21:11-es. Hát arrafelé nem is baj ha megtudjátok magatokat védeni! De nincs nálatok valami Thai Box vagy hasonló? Érdemes lenni járni legalább az alapokat tanuljátok meg!
2010. jún. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ha ez tényleg nem csak poén, akkor nagyon rosszul csináljátok sajnos..


0. A zsák túl könnyűnek látszik.

1. Nem véditek a fejeteket, de egyáltalán. Ez nem csak egy edzői rigolya, hogy védd a fejed, hanem igen hasznos tud lenni, ha már eleve úgy szokod meg, hogy mindig fenn van a kezed. Ha nincs fenn, még egy nagyobb darab kapálódzó ember is kiüthet elég durván.

2. Az a rúgás nem tudom milyen stílust akartok csinálni, de ha thaiboxot, akkor az merőben más. Ebben a rúgásban sosem lesz igazi erő. Ez amolyan "seggbe billentelek" rúgás. A thaibox rúgásnál a csípődnek kell fordulnia, az hogy a lábadat is beleviszed, csak ráadás. Úgy lehet a technikát elképzelni, hogy fogsz egy körzőt, kinyitod majdnem derékszögben és lebököd az egyik felét. És forgatod. A lennt lévő lábadon kell beforogni és az a jó, ha sípcsontod szemből és merőlegesen talál be. Ehhez nyújtani kell szerintem még nektek. A "körbepörgő rúgást" én nem erőltetném.

3. A lábatok elemelkedik a földről. Nagyon veszélyes, ha nem állsz stabilan a földön, főleg thaiboxban. Ráadásul az ütőerőnek a törzs fordulásából kell erednie, amihez a hátsó lábnak a földön kell lennie. Thaiboxhoz a terpesz is nagy az ütéseknél. Ez a beugrásos térdelés sem működik élő ellenfél ellen (ha tapasztalt).

4. Ajánlom, hogy legalább az alapokat tanuljátok meg edzés keretében, edzői felügyelet alatt, mert így rossz alapra építkeztek.


Hajrá!

2010. jún. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!