Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Triglav tapasztalat nélkül?

Triglav tapasztalat nélkül?

Figyelt kérdés
Nem voltam eddig még hegyet mászni ilyen magasságban. Néztem videókat és elég keménynek tűnik. Rendszeresen futok, nem az erőnlét miatt félek, hanem a magasság, tériszony és a technikai tudás hiánya miatt. Ismerős hívott, érdekel, de nem akarok bajt. Előtte Tátrába próbáljam ki magam? Mit javasoltok?
2018. febr. 25. 11:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Na, most elolvastam, amit linkeltem, és a vége tényleg ilyen, akármilyen irányból mész is. Azt írtad, hogy nincsenek biztosító sodronyok, ami kicsit megzavart, mert a videó tele van velük.


A kitett részek inkább amiatt veszélyesek, hogy ha nem kristálytiszta időben és nagyon korán reggel mész fel, akkor egy hirtelen kialakuló zivatar esetén a villámok miatt bajod eshet.

2018. febr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igen, azt olvastam, hogy viharos időben veszélyes. Átgondolom alaposan. Köszönöm a segítségez. Ha valaki volt és olvassa, az megírhatná a tapasztalatát.
2018. febr. 25. 21:17
 13/15 anonim válasza:
Az én keresztszüleim szoktak menni és a hegyig is gyalog szoktak menni. Nem muszáj fel menni a tetejére. Ha a 17 éves unokatestvérem 0 tapasztalattal felment neked is sikerülni fog😀
2018. febr. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én voltam a triglavon kevés tapasztalattal és nem tudtam megmászni. Sok helyen kell éles sziklákon mászkálni a szakadék peremén, sok helyen nincsen is kikötő drót sem vagy más vas. Inkább a Mangartot ajánlom, az sem könnyű annyira de tapasztalatlannak elsőre még oké.
2018. márc. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 D. Brasco ***** válasza:
Többször másztam mar meg a triglavot,kulonbozo utvonalakon,de mindig az eszaki oldalon!bamberg/prag/tomiskova utvonalakrol beszelek!Igazabol mindegy melyiket valasztod lényegi különbség nem sok van az utvonalak jellegeben,maximum az egyiken nehezebb ferratas szakaszok vannak!a bamberg-plemenice utat irjak a legnehezebbnek a C nehezsegu via ferrata miatt!A többi A/B nehezsegű!Tapasztalat hijan neked a prag utvonalat ajanlom!Az is eleg megerolteto lesz!Majdnem 2000meter szintet kell menni fel,meg aztan le megint ennyit!Csak akkor vagj bele ha komolyan gondolod,ha csak ilyen elmegyek azt majd meglatom jellegű dolognak fogod fel fél útig sem fogod bírni!Ez a hegy meg nem játszótér,a 3 ezresek közül az egyik legkeményebb!
2018. máj. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!