Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősport lenne...

Milyen küzdősport lenne alkalmas nekem szerintetek?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, 5 éve Kung fuzom. Semmiképp nem szeretném abbahagyni, csak néha azt érzem, hogy már kevés amit tanulok, bár még bőven van mit elsajátítatom. Ettől függetlenül szeretnék elkezdeni mellette küzdő sportot is tanulni. Mi az ami ideális az utcán való harcra, tanulható benne földharc, illetve viszonylag hamar elsajátítható? Az utóbbi nem a legfontosabb szempont, de azért szeretnék vele hamar "jutni is valamire". Én az MMA-ra gondoltam. Mi a véleményetek róla? Sajnos nem értek hozzá.

2018. ápr. 12. 21:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
41%
Az "utcára" a birkózás a legjobb.
2018. ápr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 palilaci ***** válasza:
Judo.
2018. ápr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Judo? Milyen előnyök szólnak mellette?
2018. ápr. 13. 10:35
 4/23 Ghost425 ***** válasza:

Kedves kérdező!

Milyen kung fut űzöl? Hány kg és milyen magas vagy?

Ezeket fontos lenne tudnom, hogy segítsek.

A küzdősport+harcművészet kombináció valóban jó ötlet, de az MMA nem küzdősport, hanem egy szabályrendszer, amiben versenyeket szoktak rendezni. Olyan, hogy MMA edzés, olyan létezik, ez általában thai box+brazil jiu jitsu-ból áll.

2018. ápr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Wing chun kung fuzom, 60 kg vagyok és 166 cm.

Köszi az eddigi válaszokat!

2018. ápr. 13. 12:12
 6/23 anonim ***** válasza:
Birkó
2018. ápr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Ghost425 ***** válasza:

Köszi, hogy válaszoltál.

A Wing Chun mellé mindenképpen jók a testharcos küzdősportok(birkózás, judo, brazil jiu jitsu), mivel a wing chun is közelről küzd, mint ezek. Utcára ezek közül a birkózás a legjobb, mert ott nem ruhafogásból dobnak, mint a judoban brazil jiu jitsu-ban, és hát az utcán sincs az ellenfélen judoruha. Illetve az utcán nem sok hasznát vennéd a földharcnak, főleg ha több támadó is van.

Ha az állóharc jobban érdekel, akkor a thai boxot ajánlanám. Ez is kicsit közelebről harcol, mint a többi ilyen stílus, mivel van könyök, térd és a rúgásokat is sípcsonttal rúgják. Wing Chun-hoz ez illene az állóharci stílusok közül a legjobban szerintem. Itt megtanulnád a lábmunkát, és az elmozgásokat is. Ha elkezded valamelyiket, olyan helyre menj, ahol rendszeresen van sparring(küzdelem), páros gyakorlat, thai boxnál zsák vagy ütőpajzs és nem csak a levegőbe gyakoroltok! Egyébként a Wing Chun szerintem is jó stílus, ne hagyd abba, de érdemes kiegészíteni valamivel!

2018. ápr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 palilaci ***** válasza:

Judo:

Megtanit esni, tompitani. Nagyon effektiv dobasok, foldrevitelek vannak benne amiket egy nalad nagyobb, erosebb ellenfelen is hatekonyan vegrehajthatsz. Jo foldharcban, nem merul ki a tudomanya csak leszoritasokban. Renget fojtas, izuletfeszitest tartalmaz.

Utcan is tudod kamatoztatni, hiszen altalaban mindenki ruhaban jarkal, igy nem leszel meglepve ha azzal egyutt rangatni kezdenek. A technikak kozott van ami gi nelkul is kivetelezheto, valamelyiket pedig modositani sem kell. Az ovrendszer plusz motivaciot adhat.

Egyebkent a birkozassal sem foghatsz melle. Ha pesti vagy, akkor erdemes szambora is elnezned, ez utobbi a birkozas es judo kevereke. Van combat szambo is, ami lenyegeben kickbox+judo+birkozas.

Viszont az mma meccsekhez a wing chun nem sokat rak hozza.

2018. ápr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Ghost425 ***** válasza:
Bocs, ha kicsit érthetetlenül fogalmaztam. A birkózásban is van földharc. Azért írtam, hogy utcán nem sok hasznát vennéd a földharcnak, mert a birkóban kevesebb van, mint a brazil jiu jitsuban, és ezért is jobb utcára, annál.
2018. ápr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat. Lehet még kikérem az edzőm véleményét is, hátha ő tud még valami plusz infót.

Mindenképp utána olvasok a fentebb említetteknek, köszönöm!

2018. ápr. 13. 15:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!