Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdőspórt, önvédelmi...

Melyik küzdőspórt, önvédelmi /közelharci rendszer alkalmas valós használatra?

Figyelt kérdés

Pl ha hazafelé összefutnék pár "Indiaival" és valamiért nem lennék szimpatikus nekik vagy valamim túl színpatikus lenne .Melyiknek lenne a legnagyobb haszna?

köszönöm


2016. máj. 12. 22:04
 1/8 A kérdező kommentje:
küzdősport akar lenni
2016. máj. 12. 22:19
 2/8 anonim ***** válasza:

Pár bevondorló ellen mi alkalmas ?

A lőfegyver, engedéllyel természetesen.

2016. máj. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
69%
Én a helyedben 2 évig valami olyasmit csinálnék, ami megtanít ütni, rúgni (pl: kick-box, box stb.), utána meg valamit ami utcai technikákat tanít (pl: krav-maga)
2016. máj. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Cigók ellen a box... Mivel sokan közülük is boxolnak, vagy viccesebb esetben, azt hiszik, mert egymást is "oktatják"...
2016. máj. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindegyik, csak tudnod kéne használni.
2016. máj. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
en szerintem a legjobb onvedelem a karate vagy tamadni inkabb a box fajtak en inkabb az utcait hasznalom mert az eleg jo
2016. máj. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 aikiboxer ***** válasza:

Ha már így szigorúan utcai, akkor eskrima/kali, mivel abban a fegyver az elsődleges, és valami fegyvert csak tudsz szerezni vagy viszel magaddal. Fegyverrel a kézben megsokszorozódnak az esélyek, főleg, hogy a derék bevándoroltjaink az esetek 100%-ában késsel vannak felfegyverkezve és használják is. Az eskrimában van puszta kezes box is (filippino box), szóval ez minden igényedet kielégíti. A mozgáskultúrája meg nagyon jó.


Nagyon jók a box, kick-box, francia box és thai box is; csak akkor megint ott vagy, hogy fegyverrel kellene tudnod bánni elsődlegesen, és azt meg hozzá kellene tanulnod.

2016. máj. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Cigóktól azért tartanak sokan , mert van egyfajta fellépésük, agresszivitásuk, nincs gátlásuk, félelemérzetük, persze csak ha sokan vannak akkor hiszik azt hogy övék a világ, persze ez mögött semmi harci tudás nincs max a papucsozás egymás közt a gettoba. Betanulnak 2-3 ütéskombinációt, egy képzettebb küzdősportos kinyirná őket. Persze itt is van kivétel, tény, hogy valamelyik cigány tud is verekedni, de az a normálisabb, igényesebb fajtából van, pl nálunk is lent földharc edzésen jár egy, aki kimondottan ügyes, de egy olyan ember aki tud is verekedni,az nagyobb %- al kötekedni sem fog utcán. Szerintem a birkózás az egyik legjobb, fizikálisan semmit sem érnek ezek, ütni páran jol tudnak de ennyi. A box sem rossz, de azzal az a baj, hogy test test elleni küzdelemre egyáltalán nem készít fel, pl mma ban is ha összekerül egy boxolo multu, és egy birkozo, akkor nagy eséllyen a birkózó nyer, mert sokkal erősebb fizikálisan, sokkal nagyobb a potenciális ereje. De egyébként a box sem rossz. Szerintem ilyen krav maga meg karate dolgokat felejtsd el mert csak körítés. Utcán a leg hatékonyabban kell megvédened magad, erre pedig szerintem a birkózás, földharc, box ez a 3 a leg alkalmasabb, de legjobb ha mondjuk kettőt csinálsz egyszerre ebből a 3, ból persze ahogy az időd engedi
2016. máj. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!