Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Van olyan harcművészet amiben...

Van olyan harcművészet amiben a pusztakezes közelharcon kívül használnak eszközök et is? (Kard, kések stb. )

Figyelt kérdés

2018. ápr. 15. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Eskrima.
2018. ápr. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 palilaci ***** válasza:
Penjack silat, wudang, japan ju jitsu
2018. ápr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kali, shaolin, ninjutsu, wing tsun.
2018. ápr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ghost425 ***** válasza:

Szinte mindegyik harcművészetben vannak fegyverek.

Általában mindegyikben van valamilyen bot, lehet az 50 vagy akár 260 cm-es is, és valamilyen szúró/vágófegyver. Az, hogy milyen fegyverek vannak még az stílusonként teljesen különbözik. Valamelyikben csak 2 fegyvert használnak, valamelyikben akár 10-nél is többet. Van fegyver, a kung fu stílusokban,Aikidoban, japán Ju Jitsuban, kempoban, eskrimában, stb.

Azt, hogy milyen szinten tanítják meg neked ezeknek a fegyvereknek a használatát azt nem tudom, ez is harcművészetenként különbözik, de nem hiszem, hogy túl magas szinten, ezekben főleg a pusztakezes technikákon van a hangsúly. Amiről úgy látom, hogy a fegyveres tudást ad a pusztakezes harc mellé az az eskrima/kali/arnis. Ez egy fülöp szigetekről származő harcművészet hagyományosan kb. 66 cm-es bottal és késsel harcolnak benne. Itt főleg a fegyverhasználaton van a hangsúly. De más stílusokat is megnézhetsz, ha ez érdekelne.

Remélem tudtam segíteni! Ha van még kérdésed szívesen válaszolok rá!

2018. ápr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Kempo
2018. ápr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kevin888 válasza:
krav maga, systema ezeket preferálom. aránylag hamar tanulható és más stílusokba is integrálható. Ja és hamar is tanulható, semmi sallang kőkemény valóság. Ha az a cél, hogy megvédd magad ezek jók, ha életmódot keresel akkor az előttem szólók válaszai a tökéletes megoldás.
2018. ápr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezek közül szerintem a Kali/Eskrima a legjobb, ezen kívül pedig még a Silat is jó. A többiben főleg formagyakorlatok vannak.
2018. ápr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tejinashi válasza:
Aikidoban még vizsga is van fegyver használatból.
2018. ápr. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olasz paranza corta, okinawai kobudo
2020. júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!