Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik küzdősport a jobb?

Melyik küzdősport a jobb?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok.Nagyon szeretnék thai boxra járni de az sajnos nincs ott ahol én lakom, ezért narad a kick box vagy box?

Melyikre érdemesebb menni?

Szeretnék megerősödni kicsit és önbizalmat szerezni.



2018. máj. 1. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy jobb. Ez mindig a technikák használójától függ. Egyébként kick box, hiszen ha a thai box volt az eredeti terv, akkor az áll hozzá közelebb. Sok sikert!
2018. máj. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Legjobb ha magad nézed meg mindkét edzést és aszerint döntöd el melyik áll hozzád közelebb . A thai box--hoz legközelebbi nem más mint a k1 szabályrendszer szerint oktatott kickbox . Önbizalom szerzéshez mindkét általad felsorolt stílus tökéletes ( megerősödéshez is ) . Bár kickboxon általában több leányzó szokott részt venni , de mondom az a legjobb ha mindkét edzést a saját bőrödön tapasztalod meg .
2018. máj. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha thai bokszra akartál menni akkor a kick boksz sztem. Amúgy kb ugyan az csak most pontosan nem tudopm miben tér el, talán ott nem lehet könyökölni? Minden esetre jobb mint a sima mert rúgni is tanulsz :) Egyik haverom mesélte hogy ő taekwondo-zott ás ott nem lehetett versenyen erősen ütni, rúgni. Na arra nem mennék mondjuk, tehát ha verseny van akkor tegyük már oda magunkat és nézzük ki a jobb ne pedig visszafogott harc legyen már...
2018. máj. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elsőnek a boxot ajánlanám, az megtanít jól ütni és ad egy jó lábmunkát, amik a thai box gyengeségei, úgyhogy jó alap hozzá. De Macbeth jól mondja, próbáld ki mindkét edzést, és arra járj, amelyik jobban tetszik. Végső soron az az egyik legfontosabb, hogy jól érezd magad, fejlődni is akkor fogsz tudni jobban.
2018. máj. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Az 59%-os válaszadónak köszönjük meg segítőkészségét , ám hagyjuk figyelmen kívül az adott válaszát . Miért is ? Mert nem tudja mi a különbség a thai és kickbox között , sőt egyformának titulálja s csupán a könyöklés hiányát említi . Nos tetézi még a tkd minősítésével , melyben szintén hatalmasat téved .

Kickbox : Nagy hangsúlyt fektet a lábmunkára és a mozgásból történő technikák végrehajtására . Kézzel ugyan nem oly profik mint az ökölvívók vagy savate-osok ám nincs okuk szégyenkezniük . Megtalálhatóak benne azon védekezési formák melyek a boxban is ( ducking , weaving , bobbing ... ... ... ) . Szabályrendszere válogatja hogy mit enged és mit nem . A k1 engedi a térdelést sőt a combost is , tehát mehetnek derék alatti támadások is .

Thai box : Semmi lábmunkája és ütéseik nagyon bénák . Igaz jól tudnak könyökölni és térdelni , valamint főképp sípcsonttal hajtják végre a rúgásokat . Sokkalta szívósabbá tesz , mivel általában állják a támadásokat , tehát mondhatni kevesebb figyelmet fordítanak a beérkező támadások kerülésére . Nincs elhajlás , elmozgás ( tehát sokkalta statikusabb ) , és azon dolgok melyeket a box és kickbox használ védekezés szempontjából . ( Kevesebb technikát tartalmaz mint a kickbox )

Box : Kitűnő lábmunka , dinamika és elsőosztályú ütések jellemzik , ezzel nemigazán lehet mellé lőni . Mivel ahogy írtam sok remek dolgot tanít . S mivel kevés technikával bír ez sajátítható el a leghamarabb . Valamint a kickboxnál említett kitérések is megtalálhatóak benne .

Taekwondo : Itt két fajtájáról szoktunk beszélni a Wtf amely majdhogynem színtiszta láb és akrobatika jellemzi . Látványos de hasztalan . Míg az ITF( autentikus ) 70%-a lábtechnika , vagyis ha rúgni szeretnél nagyon jól megtanulni akkor ez a te stílusod . De akadnak benne az önvédelemben is jól alkalmazható fogások , bontások ... ... ... Igaz kézzel eléggé ügyetlenek mivel a rúgásokra specializálódtak , de használható önvédelmi "technikák" is előfordulnak benne . Bár érdemes ökölvívással kiegészíteni hogy fejlessze az ütéseid minőségét .

Ja és ezen stílusok mindegyikét full contactban szokás oktatni .

2018. máj. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm hogy kijavitottál utsó, valóban nem vagyok ennyire jártas a témában :)) Thai bokszról tudok véleményt adni, nekem bejön a mester nem csak kéz és láb technikát tanit hanem földharcot is mellé. Én ezért irtam a kick bokszot mert hasonlit erre és sztem elég jó mind a kettő. Igazából lehet vitatkozni melyik a jobb, az a jó amit szeretettel végzel és érdekel is mert azt jól meg is tanulod, onnantól kezdve ha önvédelemről van szó lényegtelen, hogy könyökkelé csapod be valaki orrát vagy egy fejrúgással csapod ki ;)
2018. máj. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!