Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Box vagy thai box?

Box vagy thai box?

Figyelt kérdés

Debrecenben lakom 16eves fiú vagyok.

Melyiket válasszam?

Esetleg akinek van valami tapasztalata milyenek ezek a sportok?

Nekem mindkettő bejön talán a thai box jobban.

Meg még azt is szeretném tudni hogy a kick box milyen.



2018. dec. 20. 19:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

No, csak a kedvedért utánanéztem és olvastam még egyszer a kick boxnak, hogy a szintén tapasztaltak, mint én, mit mondanak, esetleg csak én jártam-e rossz helyen, mert végülis előfordulhat. De nem. Mindenhol ezt írják a kick boxolók is, hogy a stílus önmagában gyenge és kötelező mellé még egy stílus legalább. De nézzük meg a kick boxot kicsit felboncolva, hogy mire fekteti a hangsúlyt, miket fejleszt az emberben. A kick box az igazából ütés és rúgás. Ennyi. Nincs könyök, se térd, se szabadulások, dobások, földrevitelek, se semmi több, csak ütés és rúgás. Ez így önmagában nem hangzik rosszul, viszont ütések terén nincs nagyon nála gyengébb stílus. Csak kézzel való küzdelemben minden felülmúlja. Sorolok neked pár stílust: box, savate, thai box, wing stílusok, choy lee fut, wudang stílusok, de még a többi rúgásokra alapozó kungfu stílus is többet tud felmutatni, mert azoknak legalább vannak agresszív blokkjaik és ott a könyök, meg a forgó csapások. Egyedül a karate stílusoknál jobb a kick box, de ott sem mindegyiknél, mert a wado ryu meg goju ryu elég jók kézzel. A kick box egyszerűen túl lassú kézzel ahhoz, hogy ne lehessen ellene bármilyen technikát kivitelezni. Nem olyan, mint a box, hogy örülsz neki, ha látod az ütést, nemhogy még reagálni is kell tudj rá. Kezdő szinten (ahol gondolom vagy, nem rosszból, csak gondolom, mert úgy beszélsz a stílusokról, hogy ez jön le) elég a kick box tudása, de feljebb már nem. Szóval kézzel leiskolázza mindenki a kick boxolókat kezdő szint fölött. Akkor vannak a rúgások, ami körülbelül ugyanez. Jók a rúgásaik, de egyszerűen sehol nincsenek az északi kungfu stílusokhoz, taekwondoohoz, savatéhoz, wudanghoz képest, és itt még a karatékat is meg lehet említeni, mert igazából azok is jobban rúgnak. Tehát ez sem elég. Akkor amit még írtál, hogy a kick box lábmunkája jó és gyorsak az igaz, de csak a második combosig van kedvük pattogni, utána már nem fognak. Illetve felesleges energia állandóan mozogni. Boxon is a kezdők pattognak, aztán meg is szokás várni, amíg kifáradnak és utána befejezik őket. Utána már nem pattognak, mert rájönnek, hogy felesleges, spórolni kell az energiával. Utcán ez duplán igaz. Utcán nem pattogunk egyáltalán, mert ott aztán lehet bármi, akár csúszós az út, vagy belelépsz valamibe, valamint ugye nyilván az energia égetése fölöslegesen sem egy jó dolog.


Most így csúnyán lekezelően beszéltem a kick boxról, de nem az volt a célom, viszont kijelenteni rá, hogy egy igen erős stílus, mely önmagában is megállja a helyét sokkal inkább lenéző a többi stílusra nézve, no meg persze helytelen is. A kick box nagyon jó olyan téren, hogy ad egy jó alapot, állóképességet, erőnlétet és kis harci tapasztalatot, hogy utána tovább tudj lépni egy másik stílusra, ahol neki tudsz állni igazán a fejlődésnek. Szóval jó dolog a kick box, önvédelemre is jó, mert egy átlag embert simán széjjel lehet pofozni vele, de itt nyilván most nem erről beszéltünk.


Szóval ennyi a lényeg. Tessék reálisan nézni a dolgokat és nem a fotel mögül írogatni, hanem lemenni élőben edzésekre, különböző stílusokra. Hidd el, az sokkal jobb, amikor igazi tapasztalataid vannak és nem másokét kell hangoztasd, mert neked amúgy nincs.


Jó edzést!

2018. dec. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"No, csak a kedvedért utánanéztem és olvastam még egyszer a kick boxnak, hogy a szintén tapasztaltak, mint én, mit mondanak, esetleg csak én jártam-e rossz helyen, mert végülis előfordulhat."


Kedves Levegő/Köríves . Most csakis temiattad ismét belebonyolódok eme vitába , tapasztalat ? Miféle tapasztalatod van neked a magad 2,5 évnyi wing tsun-jával és pár ausztriai boxedzéssel a hátad mögött ? Rossz helyen ? Nem voltál Te semmiféle kickbox edzésen sem .


"De nem. Mindenhol ezt írják a kick boxolók is, hogy a stílus önmagában gyenge és kötelező mellé még egy stílus legalább. De nézzük meg a kick boxot kicsit felboncolva, hogy mire fekteti a hangsúlyt, miket fejleszt az emberben. A kick box az igazából ütés és rúgás. Ennyi. Nincs könyök, se térd, se szabadulások, dobások, földrevitelek, se semmi több, csak ütés és rúgás."


Te tényleg semmit sem tudsz . Ütés és rúgás ? Öcsém ez messze nem igaz még a térd nélkülözése sem . A light contact kickboxot azért ne hasonlítsd egy k1 kickboxhoz . Na itt bukott az hogy te tapasztalt vagy . Nincs dobás , földrevitel ? Melyik állóharc stílusban látsz ilyet . Mert tudtommal még a savate sem használ dobást meg földrevitelt . A Thai box clinchében lehet egy kis ívű dobást végrehajtani .

"Ez így önmagában nem hangzik rosszul, viszont ütések terén nincs nagyon nála gyengébb stílus. Csak kézzel való küzdelemben minden felülmúlja. Sorolok neked pár stílust: box, savate, thai box, wing stílusok, choy lee fut, wudang stílusok, de még a többi rúgásokra alapozó kungfu stílus is többet tud felmutatni, mert azoknak legalább vannak agresszív blokkjaik és ott a könyök, meg a forgó csapások. Egyedül a karate stílusoknál jobb a kick box, de ott sem mindegyiknél, mert a wado ryu meg goju ryu elég jók kézzel. A kick box egyszerűen túl lassú kézzel ahhoz, hogy ne lehessen ellene bármilyen technikát kivitelezni. Nem olyan, mint a box, hogy örülsz neki, ha látod az ütést, nemhogy még reagálni is kell tudj rá."

Képzeld van , pl thai box ütései sokkalta rosszabbak , újabb tévedés részedről . A savate , box , okés felülmúlja , de olyat mondani hogy a karate ( mindegy hogy a goju vagy wado ütéseit vesszük alapul ) és wing stílusok esztelen cséphadarásai verik majd kézzel azt a stílust mely dominál még az MMA-ban is elég botor kijelentés . Forgó csapás , agresszív blokk ... ? Pörögj csak búgócsiga módjára és blokkolj agresszívan ha ez szíved vágya . Hiába található egy rendszeren belül sok - sok technika , attól még nem fog mind működni .


"Kezdő szinten (ahol gondolom vagy, nem rosszból, csak gondolom, mert úgy beszélsz a stílusokról, hogy ez jön le) elég a kick box tudása, de feljebb már nem. Szóval kézzel leiskolázza mindenki a kick boxolókat kezdő szint fölött. Akkor vannak a rúgások, ami körülbelül ugyanez. Jók a rúgásaik, de egyszerűen sehol nincsenek az északi kungfu stílusokhoz, taekwondoohoz, savatéhoz, wudanghoz képest, és itt még a karatékat is meg lehet említeni, mert igazából azok is jobban rúgnak. Tehát ez sem elég. Akkor amit még írtál, hogy a kick box lábmunkája jó és gyorsak az igaz, de csak a második combosig van kedvük pattogni, utána már nem fognak. "

Persze hogy kezdő :) Mi más is lehetne egy oly személy ki kb 2 évtizede foglalkozik harcművészetekkel , csakis kezdő :)( Te mennyi idős is vagy és meddig jártál egy -egy edzésre ? :) ) . Északi sáska ? Magas szinten olyan mint egy középhaladó kickbox . Hogy a wudang , tkd és savate jobban rúg na az viszont igaz .

"Illetve felesleges energia állandóan mozogni. Boxon is a kezdők pattognak, aztán meg is szokás várni, amíg kifáradnak és utána befejezik őket. Utána már nem pattognak, mert rájönnek, hogy felesleges, spórolni kell az energiával. Utcán ez duplán igaz. Utcán nem pattogunk egyáltalán, mert ott aztán lehet bármi, akár csúszós az út, vagy belelépsz valamibe, valamint ugye nyilván az energia égetése fölöslegesen sem egy jó dolog."

Hát barátom egyre mélyebbre süllyedsz pedig a Marianna árokból kezdted . Épp a lábmunka a lelke a boxnak , azért mozognak folyton hogy nehezebb legyen őket eltalálni te ésszel nagyon megáldott .


"Most így csúnyán lekezelően beszéltem a kick boxról, de nem az volt a célom, viszont kijelenteni rá, hogy egy igen erős stílus, mely önmagában is megállja a helyét sokkal inkább lenéző a többi stílusra nézve, no meg persze helytelen is. A kick box nagyon jó olyan téren, hogy ad egy jó alapot, állóképességet, erőnlétet és kis harci tapasztalatot, hogy utána tovább tudj lépni egy másik stílusra, ahol neki tudsz állni igazán a fejlődésnek. Szóval jó dolog a kick box, önvédelemre is jó, mert egy átlag embert simán széjjel lehet pofozni vele, de itt nyilván most nem erről beszéltünk."


Ki mondott olyat hogy erős stílus mely önmagában is megállja a helyét és nem kell hozzá kiegészítés ? Megsúgom hogy a legtöbb stílushoz kell ha szeretne valaki komplexebb lenni . Amúgy nem lekezelően beszéltél róla hanem úgy komplett hülyeségeket . Csak ütés meg rúgás ? Atyaég na ebből látszik hogy valami fitness verzióját fogtad ki a dolognak vagy még azt sem , csak megnéztél róla valamiféle ócska youtube videót , bár előny hogy már nem linkelgetsz be marhaságot .


"Szóval ennyi a lényeg. Tessék reálisan nézni a dolgokat és nem a fotel mögül írogatni, hanem lemenni élőben edzésekre, különböző stílusokra. Hidd el, az sokkal jobb, amikor igazi tapasztalataid vannak és nem másokét kell hangoztasd, mert neked amúgy nincs.



Jó edzést!"


Te hangoztatod itt a félkész baromságaid . Amit érdemlegeset tudsz azt is anno Rozsda Sárkánytól tanultad , mit ad isten itt a GY.K-n . Pl hogy a savate és tkd jól rúg .


Nézzük reálisan a dolgokat ? Okés . Sajna a realitás az hogy a savate-os , thai , kick , sima boxos , choy lay fut-os , hung gar-os is cseszheti a fene nagy pusztakezes képzettségét ha 7-10 m-ről pofán fújják gázzal és utána rakják el mint nagyi a befőttet . A wing chunosnak , tkd-snek , karatésnak is ugyanúgy eltöri karját , lábát a vipera , vagy átdöfhető egy pengével . Defendos , birkózó , combat sambos , sokkolható hogy öröm nézni ahogyan a földre nyáladzik . Tehát gyermekem a realitás az hogy a sok technika csak addig ér valamit míg az ellenfeled egyedül van és nincs nála fegyver . Csakhogy ez nem a lovagkor és nem becsületért küzd már senki . Csapatostól jön a baj és fegyverrel ez a reális .


De ne kanyarodjunk el . Mondj csak pár híres wing chunost ki bizonyított , choy lay-ost ... Cserébe én is sorolok neked pár olyan személyt ki kickboxxal eléggé magasra jutott . Pl Andy Hug ( Kyo és kickbox ) de a k1-ben csak kickboxxal menetelt . Továbbá : [link] , Jerome Le Banner , Ernesto Hoost , Gary Daniels ...


Veled ellentétben én valódi edzéseken keresztül szereztem tapasztalatot , nem videókból meg takonyharcos cicafighterektől .

2018. dec. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én most igazat adok körívesnek.

Pár haverom nyomta a kick boxot, azt mondták hogy kemény. De egy másik haverom aki judozott meg boxolt mellette elment kipróbálni és azt mondta hogy nem rossz, átlag ember ellen jó de kb ennyi. A box szimplán ütésekkel elveri.

2018. dec. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 aikiboxer ***** válasza:
A box mindenkit elver nagy átlagban ütésekkel, a thai box termet is végigpofozzák az ex boxolók, nem egy újdonság. Ezért kell kick-box mellett is box edzésekre járni.
2018. dec. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Azert meg neznem hogy egy boxolo megver egy muay thai versenyzot xd

Pl egy thait a rugasaik mar alapbol kivegeznek a boxolokat

Ha csak box akkor nyilvan a boxolo nyer. De hulyeseg osszehasonlitani h ki az erosebb vagy a jobb

2019. jan. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
2019. jan. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Evvel a 2 videóval most nem arra célzok, hogy mindig a Muay-thaios nyer. Hanem arra, hogy az nyer aki rá tudja erőltetni a stílusát a másikra.

Utcán meg nincs szabály és ezzel erről mindent elmondtam.

2019. jan. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!