Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egy vagy több küzdősport...

Egy vagy több küzdősport egyszerre?

Figyelt kérdés
1 hónapja járok thai box edzésre, de mellette voltam 1-2 mma edzésen is és bírkón is, tetszik így az edzés hogy mindig más és változatos de ha egy héten mindegyikre csak 1 max 2 er megyek mer egy időben van akk nem tudom h fogok e fejlődni az adott sportban, egyiket se versenyszerűen szeretném csinálni, persze ha később sikerülne egy meccset össze hozni annak örülnék, inkább ugy összességében éles helyzetben szeretném ha tudnék mit kezdeni, szóval a kérdésem az hogy szerintetek jo ez így h minden nap más edzés vagy álljak rá a thai boxra heti 5öt és abban fejlődjek?

2019. jan. 18. 21:48
 1/5 aikiboxer ***** válasza:
100%
Állj rá egyre és abban eddz 2-3 évig. A heti 5 edzés az talán túlzás, de ha versenyezni is akarsz akkor kell.
2019. jan. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ez az egész attól függ,hogy mi fekszik neked jobban,a bunyó,vagy a birkós stílusok?

de ha utcán akarsz embereket hatékonyan leverni ahogy írod,akkor ahhoz a recept-

heti 3 ökölvívó edzés és heti 2 savate vagy tájbox.

aztán ha tetszik az mma is,akkor 3 év edzés után már lehet variálni,mert addigra már lesz alap a heti 5 edzéstől amire lehet építkezni.

2019. jan. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem birkózz amíg tudsz az erősen korhoz kötött, többit később is folytathatod.
2019. jan. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen feküdj rá az egyikre, különben egyikből sem lesz semmi.

Én mosolyogni szoktam azokon, akik menőzve mesélik, hogy ők most MMA-znak. A híres UFC-seket ha megnézed, egyik sem 15 év MMA-val kezdte, hanem 10 év kickbox/box/thaibox, aztán egy kis judo vagy birkózás, esetleg fordítva. Nem véletlenül.

2019. jan. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4: Értem a példádat, amit mondani akarnál, de én speciel nem tartom jó példának. Azt elismerem, hogy kell alap az MMAhoz, kell küzdősport múlt. Viszont azért nem nagyon pl.: az UFCnél olyan harcos, aki csak MMAra felkészítő edzésre járt, mivel ez az iparág nagyon gyerekcipőben jár még. A régi öregek, Randy Couture, stb. még álmodni se mertek olyan körülményekről, ami ma már alap. Hol volt lehetőség akkor még arra, hogy külön striket meg külön grappler edző legyen egy-egy klubnak. Alapból az akkori domináns stílusokat is alig tudta tanulni egy-két emberen kívül más.

McGregor edzőjének a könyvét ajánlom ebben a témában, elég jól leírja milyen körülményekkel kellett megbirkózniuk akkoriban (sokszor egy-egy technika megtanulására csak videófelvételek álltak rendelkezésre, mert a környéken nem volt tanár).

Ma meg már itthon is egyre több az olyan klub, ahol már kezdőként is külön-külön vannak edzők, így totál nem indulnak alap nélkül. Pl.: Növényiéknél előtte járnod kell félévet vagy állóharcra vagy földharcra, hogy utána MMA edzésre is tudj menni.

2019. jan. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!