Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit csináljak szerintetek?...

Mit csináljak szerintetek? (Ökölvívás)

Figyelt kérdés
Boxolok már nyár óta, de nem megy valami jól. Vagy is sokszor van sparring,úgy hogy rendesen mehet minden élesbe és sokat szoktam kapni.Igaz,hogy az utóbbi időbe nem sokat jártam mert valami mindig közbe jött. Na már eléggé elment a kedvem az egésztől :( szerintetek mit csináljak ?
2019. febr. 15. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Figyelj..csak nyár óta csinálod. Ez a probléma. Ne add fel, mert jobb leszel!

Valamint próbálj meg a lehető legtöbbször elmenni edzeni. Persze, megértem, hogy néha közbejön valami. Nem is arról beszélek. Akkor is menj, ha nincs kedved. Tapasztalat. Én igaz, hogy karatéztam és péntekenként már semmi kedvem nem volt elmenni, de mégis mindig mentem és a végére teljesen feldobott.

Meg mindenkinél vannak holtpontok, amit természetes, de nem szabad feladni. Én a jó kis ,,Chuck Norrisos" rúgással szenvedtem meg, azt éreztem, hogy nem vagyok jó, de mégis sikerült megtanulni rendesen, ugrással is.

Valamint ki ellen kell menned sparringnál? Ha olyan ellen vagy, aki tapasztaltabb, akkor ne csodálkozz, mert akkor nem Te vagy a rossz, hanem Ő tud többet.

Meg legyen önbizalmad. Tudom, ezt leírni könnyű, de próbáld meg elhinni, hogy: Na igen, jó vagyok. Ha hibázol, akkor meg mi van? Bekapsz egy-két ütést? És akkor? Inkább edzésen, mint az utcán. azért jársz, hogy megtanuld. Senki nem úgy megy le edzeni, hogy tud mindent. Valaki 3 év alatt szép eredményt ér el, valaki meg csak 8 év alatt vagy még több. Nem számít, csak az számít, hogy tudd magadról, hogy jó vagy és csak jobb leszel.. Ennyi.


Fél év alatt még éppen csak belekóstolsz a sportba, viszont azt tisztázd magadban, hogy szereted-e csinálni. Ha a válasz igen, akkor nincs kérdés. Ha nem, akkor én a helyedben még járnék 1-2 hónapot, hátha megtetszik. Ha a nem a válasz, akkor szintén ajánlom, hogy nézz meg több sportot és próbálj ki minél többet.


Remélem segítettem. Sok sikert és ne add fel!

2019. febr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a reszletes valaszod! Hat igazabol,akik oda jarnak es akik ellen megyek sparringne azok mind versenyzok meg tolem mindenki regebb ota jar,de akkor is vannak fiatalabbak is tolem,akik versenyzok,de mar evek ota jarnak es jobbak nalam :/ eleinte nagyon szerettem mert jol ment. Nem tett ossze az edzo olyan erosekkel,de amikor eloszor bekaptam egy edzesen eleg sokat na onnantol kicsit meginogtam. De megfogadom a tanacsodat koszonom szepen,szentelek ra idot e,ha vegleg nem tetszik keresek mas sportot. Koszi!
2019. febr. 15. 19:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt, hogy hány éves az ellenfél azt ne nézd. Ha tapasztaltabb, akkor mindegy. Nálunk is van egy barna öves (már nagypapa, 60 fölött van). Én fiatalként azért mozgékonyabb, gyorsabb, hajlékonyabb..stb vagyok, de mégis jobb nálam sok mindenben. Fiatalabb közül is van, akinek jobb a koordinációja, mint nekem, ezért jobban tud összetett technikákat csinálni vagy valaki hajlékonyabb, ezért jobb a lábmunkája...stb. Szóval ezt nem kell nézni.

Örülök, hogy segíthettem! ;)

2019. febr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!