Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 1 év kempo és másfél év...

1 év kempo és másfél év ökölvívás után érdemes elkedzeni bírkózni?

Figyelt kérdés
A kempo ezdes nem az a szabályos kempo edzés volt karatés ruhában meg ilyenek, a edzőnk idegenlégiós volt és főleg thai boxot és grapplingot tanitott kempo néven, igazából ilyen "mma felkészítő" jellege volt az egesznek, tanitvanyait is foleg mma, k1, kick box versenyekre vitte stb. De elég magy hangsúlyt fektetett a grapplingra is, ezért mondhatjuk van egy kis grappling multam. A közelemben van egy viszonylag magy birkozoszovetseg, ahol kotott es szabadfogasu birkot illetve grapplingot is tanitanak, es versenyeznek is bennuk. 17 evesen keso elkezdeni? vagy az egy ev grappling segiteni fog? Jo nem olimpiakra gondolok, hanem mondjuk ha szivvel lelekkel csinalom, kb 1 ev utan mar ha latja az edzo is hogy jol megy , mar vinne kisebb versenyekre szerintetek? boxon fél év után már vittek, olyanokkal tettek ossze akik hasonloak mint en, marmint pl az elso meccsemen az ellenfelemnek is az volt a masodik mecse kb, ez birkozasban is igy megy? mert azt hallottam hogy ott csak a nagyon jokat viszik es ennyi idosen max hobbiszinten lehet

2017. nov. 30. 20:22
 1/1 anonim ***** válasza:
És jártam bírkóra nagyon gyordan meg tanították az alapokat, már 1 hét alatt, minden nap új fogás volt, szerintem ha szeretnéd akkor csináld, és ha már nem akarod csinálni akkor kilépsz. És itt úgy volt, hogy már kb 1 hónap után vittek volna versenyre, voltak táborok is stb. Versenyszerűen is simán lehet mert nagyon gyorsan lehet fejlődni, főleg ha érdekel. Remélem tudtam segíteni ☺
2017. dec. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!