Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért mindig csak az ökölvívás...

Miért mindig csak az ökölvívás, birkózás, savate, muay thai, brazil jiu-jitsu, taekwondo lehet a tuti?

Figyelt kérdés

Állandóan a GYIK-en ha valaki feltesz egy kérdést, mondjuk hogy milyen karatét, kungfut vagy msát stílust tanuljon, akkor az egyből sz@r.


"Hagyd a fenébe a wing tsunt az mókusbox! Karatén csak a levegőt kékíted japánul számolgatva! Aikidon csak finoman értek egymáshoz! Shaolin kungfun csak az állatok mozgását táncoljátok el!"...etc..etc.. és ehhez hasonlók.


De bezzeg az "Ökölvívás és a szabadfogású birkózás az istenek stílusa".


Miért kell szapulni azt, hogy más mit gyakorol?



2017. febr. 20. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Mert mindenki arra gerjed, hogy mivel védhetné meg magát utcán...

33 éves vagyok, 9-18 éves koromig judo

14-19 éves koromig kempo, 19-21 thai box

24-28 kravmaga, 30-még ma is Baranta és capoeira.


Barantát nagyon szeretem, élvezem a tradícionális magyar fegyverekkel való bohóckodást, capoeirát meg egyenesen imádom...

Tehát elmondhatjuk, 24 éve küzdősportolok... hogy hányszor kellett utcán verekednem? Egyszer sem...

Hogy meg tudnám e védeni magam?

Valószívűleg nem, pánik helyzetekben leblokkolok...


Ha ma lennék 9 éves, csak Barantáznék meg capueiráznék.. a baranta érdekes, capoeirával meg bármilyen elektronikus zenés partin 2percig tart mire 10-20dugható csaj gyűlik köréd bámulni...

2017. febr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Mert 1) a neten vagyunk.

2) Csak ezeket ismerik.

3) szerintem nehéz az itteniek felfogása. Igazából oké, néha az én hibám, hogy túlragozom, de most akkor röviden leírok egy tényt és figyeld meg, hogy most se fogja érteni senki. :D


Na, az Einstein agyat igénylő nehéz információ a következő: egy mozgásforma eleve nem tud "nem működni".


Majd figyeld meg, hogy hányan nem értik meg. :D Majd megmondják, hogy "öjjj, nöm tudsz te eltolni egy egyenes ütést, hiába gyakorlod minden nap 100-szor és alkalmazod sparring alatt is, nem fog menni, csak mert Wing Tsunon tanultad és nem Savatén vagy Muay Thaion!".


:D Az a helyezet amúgy, hogy abban nagyon is igazuk van, hogy a küzdősportoknak Magyarországon és sok más helyen is, sokkal jobb az oktatásuk. Van a világon 2 ország, ahol nem csak a küzdősportokat, hanem a keleti harcművészeteket is ugyanolyan jól oktatják, ez pedig Szerbia és Kína (bár Kínában se mindenhol...) és ott el is verik a Kung-fusok a Savatésokat is és egytől egyik mindenkit, a domináns stílusok ezen országokban a Kung-fu stílusok, illetve a koreai Taekwondoo és Hapkido, de persze a Jiu-Jutsut és Karatét sem kell félteni.


Az a tévhit, hogy a keleti stílusok nem harcra készültek és szarok, a filmek miatt terjedt el egyrészt, másrészt a farokméregetés kiknél zajlik? A gyerekeknél/kezdőknél. Egy 2 éve Boxoló vs egy 2 éve Kung-fuzó harca eléggé "igazságtalan". A Kung-fus srác még nagyban csontot, izomzatot erősít, technikát tanul be, mozgását fejleszti és lassan-lassan kezdődik neki a sparring, eddig csak páros gyakorlatok, illetve San Shou van. Egy Boxoló 2 év után hol tart? Ott, hogy 2 éve sparringol, mint állat. Rohadt nagy előnyben van. Egy "igazságos" összeállítás 5-5 évnél kezdődik, ott a Kung-fus 2-2,5 éve sparringol már, a Boxoló már 5 éve, mégis a Kung-fus van jóval nagyobb fölényben és egy utcai harcban szinte 100%, hogy ő nyerne, de még jobban meg is tudja védeni magát Gazsi ellen, aki késsel hadonászik (persze, ha jó Kung-fu oktatásban részesült az ember...átlag magyar Kung-fu oktatást tekintve 5 év eléggé gyér a legtöbb iskolánál...).

2017. febr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

""Hagyd a fenébe a wing tsunt az mókusbox! Karatén csak a levegőt kékíted japánul számolgatva! Aikidon csak finoman értek egymáshoz! Shaolin kungfun csak az állatok mozgását táncoljátok el!"...etc..etc.. és ehhez hasonlók. "


Azért mert tényleg így van ebben az országban!


"De bezzeg az "Ökölvívás és a szabadfogású birkózás az istenek stílusa"."


Ez éppenséggel túlzás azért, mert ez a kombó sem legyőzhetetlen. De! Ettől függetlenül az ökölvívás és a birkózás - külön-külön - is egy jó és hatékony stílus.


A keleti harcművészetekkel az a probléma, hogy a mozgásrendszerük ELAVULT, FELESLEGESEN TÚLBONYOLÍTOTT, és ÉLETSZERŰTLEN, IRREÁLIS.

Használták éles harcban a kungfut, karatét, aikidót, capoeirát...ANNAK IDEJÉN, RÉGEN, ABBAN AZ ADOTT KULTÚRKÖRNYEZETBEN.


Nem mondom, hogy nem lehet megtanulni 25-30 év alatt karatézni/kungfuzni egy olyan szinten, hogy leverj egy támadót. De nyugati küzdősportokkal 5-6 év alatt ugyanannyit, de inkább többet el lehet érni, mint a keleti harcművészetekkel.


Engemet nem zavar, ha valaki valamilyen különleges, ritka, egzotikus harcművészetet gyakorol, csak ne hívja magát pusztakezes harcban jártas személynek...

2017. febr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
*De nyugati küzdősportokkal 5-6 év alatt ugyanannyit, de inkább többet el lehet érni, mint a keleti harcművészetekkel 20-30 év alatt.
2017. febr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 paper_chaser ***** válasza:
A nagy titok az, hogy ha nincs benned elég kurázsi, nem fogod tudni magad megvédeni, csinálj akármit.
2017. febr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Zedo Aragaya1 ***** válasza:
47%
Sziasztok! Én nagyrészt meg tudom erősíteni ezeket az állításokat. A wing-tsunon, csak 1mást simogatjuk, én is csináltam 1 évig, utcai harcra sztem teljesen alkalmatlan, az már nem ide tartozik, de sztem nagy businesst is csinálnak belőle. A karate megint csak hasonló, ott is csak légbox megy, meg a formagyakorlatok. Az aikidohoz, és a shaolinhoz nem értek, ahhoz nem tudok mit mondani, de sztem a shaolinban tényleg gáz, hogy, csak állatok utánzását gyakorolják, de több éves gyakorlás után sztem ezekben is el lehet jutni olyan szintre, hogy meg tudd magad védeni 1 utcai szituban. Sztem az a jó küzdősport, ahol sparring is van, mint pl. a muay thai, box, kick-box, de még a savatet is ide sorolnám. A krav-maga inkább az eszközös támádások, fogásból szabadulások esetén jó, bár ott is van ütés-rúgás elleni védelem. A birkó véleményem szerint inkább a földharcban tud nagy segítséget nyújtani.
2017. febr. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
74%

Ez a kérdés egyenlő azzal hogy "Miért vannak hülye emberek?". Mert egy intelligens ember nem kezd el ócsárolni egy dolgot és isteníteni egy másikat. És itt most legyen szó bármiről! Zenei műfajról, sportokról, öltözködési stílusokról...Tényleg bármiről! Illetve egy intelligens ember tisztába van vele hogy minden küzdősportnak/önvédelmi sportnak/harcművészetnek megvannak a maga előnyei és hátrányai.

Ennyi!

(És most nyugodtan lehet lepontozni meg oltogatni, kedves box fanatikusok!)

2017. ápr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Azért mert idióták és nem bírják felfogni, hogy rajtuk kívül èlnek màsok is, màs izlèssel. Pl.: karate. Nem, nem számolgatásra ütünk a levegőbe, hanem komoly, párban végzett gyakorlatot teljesítünk kis önvédelemmel vegyítve. Egy masik rèszèt pedig híres mesterek rakták össze a technikakból. Ès ez csak az egyik fèle harcművèszet. A többi lefikázottból is csomó ilyesmit le tudunk vonni. Azt mondom, hogy mindenki, aki egyetèrt velem, az ne foglalkozzon az ilyen barmokkal!
2017. ápr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!