Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ötletek a kerékpárváz védelmére?

Ötletek a kerékpárváz védelmére?

Figyelt kérdés
Pontosabban a fényezésre gondolok. Ritkán veszek új bicajt, de utálom, hogy hamar leverődik róla a festék. 2x felborul, vagy nekitámasztom egy oszlopnak és tiszta karc lesz. Van valami fólia, amit rá lehetne gyorskötegelőzni, vagy ragasztani? Gondoltam olyasmi burkolatra, mint ami a láncvillán szokott lenni, csak nem tudom, van e az egész vázra.

2019. júl. 31. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

van egy spanyol cég vagy mi ami ilyen védelmet ajánl, valami matricás dolog, de biztos más cég is, angolul sokat találsz


"bike frame protection"

2019. júl. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ebayen fillérekért van átlátszó, öntapadós fólia.
2019. júl. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 szlory ***** válasza:

Legolcsóbb talán a Lidiból átlátszó 3M ragasztószalagot venni, amikor barkács napok vannak. Az egész jó és 700 Ft.


Aztán van a netes rendelős fólia, vékonyabb-vastagabb, ártól függően.


Aztán vannak ezek a fajták, 2-in-1: [link]


Aztán jönnek a legkomolyabb darabok. Azok már adott modellhez és vázmérethez legyártott, profi védőfóliák, cirka 25-30ezer pénzekért, per szett.

2019. júl. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:

Hm, szép az új, sértetlen fényezés, de csak ha látszik.

Ha meg befóliázod, nem látszik.

Még az átlátszó fóliázás is ront az esztétikai értéken, mert kevésbé fényes.

Egy komplett profi befóliázás ára meg kábé egálban van egy szép új fényezéssel.



Ha viszont nem bánod, ha nem látszik a szép fényezés, csak nem sérüljön, akkor vegyél gumi sprayt, nyomasd le az egész vázad, mintha fényeznéd. Ha meg az sérül, le lehet tépni és újra fújni.

Szerintem ér annyit, mint egy fóliázás és mondjuk a matt fekete nem is csúnya.

Egy flakon gumi spray már 3eFt körül beszerezhető, egy bringavázra szerintem max másfél megy rá.

2019. júl. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tothp ***** válasza:
100%

Hát ezt nem értem.

Akkor minek a szép bicaj? értem én, hogy nem karcolódik és szép marad. de az életben nem fogod többet látni az eredeti szép szinét, mert beburkoltad valami izével.


Pont mint az autószalonban. Fél órát vitáztak, milyen üléskárpitot válasszanak, aztán átvételkor azonnal vettek egy üléshuzatot... :-)

2019. júl. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pedig nem olyan bonyolult.:) Nem szeretném, ha leverődne a vázról a fényezés. Csak átlátszó fóliában gondolkodok, nem fújom le a vázat mattfeketével, vagy gumifestékkel.:) De azért kösz mindenkinek!
2019. aug. 1. 00:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak 1-2 részt fedjbe foliával és ügyeljrá,hogy csak ott támaszd ha tamasztani kell.

Aztán gyárts gumi ütközöket,hogy ha borul akkor azokra boruljon.

2019. aug. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:

Számomra a legidegesítőbb elcsúnyulások azok, amiket a bowdenházak csinálnak, vagyis nem az ide-oda ütések, hanem a használati normális mozgások koptatásai.

Háromszög váztáska tipikusan fémig szedi a festéket, nem is használok ilyet, a nyereg alatt van csak dobozkám.


A bowden-váz dörzsik ellen meg ilyeneket használok:

[link]

[link]


A vázon meg a bowdenek felfekvési felületeit egy oda méretezett öntapadó fóliával szoktam levédeni.

Én mindenhova fényvisszaverő fóliát szoktam feltenni, legalább a láthatóságot is javítja.

2019. aug. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szlory ***** válasza:
Hát, kérdező, ha igényesen meg akarod oldani, akkor invisiframe.co.uk - azt nem lehet észrevenni, de komoly befektetés (ha bringa típusodra nincs külön akkor talánb 20 körül megúszod, egy tökéletes típus és méretspecifikus kiadás azért 35-40 tája) és feltenni én csak komoly pénzért vállalom, mert pepecs meló. Viszont utána tényleg azok sem veszik észre, hogy fóliázva van, akik korábban látták a bringát és ott állnak mellette :D
2019. aug. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!