Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Váz alapján melyik?

Váz alapján melyik?

Figyelt kérdés
Keresek egy 29ert amolyan mindenes bringának épp ezért váz alapján keresgélek. Az egyik legfontosabb tényező, hogy legyenek rajta rögzítési szemek, csomagtartó sárvédő, netalántán egy kitámasztónak vagy egy pumpának de ha ne adj isten kanti rögzítők is volnának rajta az maga lenne az álom:D (Csak az egyszerűbb karbantartás és a súly miatt a v-féket jobban komálom) de ha úgy adódna ezek leszerelése után kapjak egy sport célra élhető bringát. Körülbelül 4 kerékpárra szűkítettem le a kört, Cube Aim, Focus Whistler, Felt Nine, Trek Marlin. A Cube-nak és a Focusnak tetszik a geometriája, és a Trek Marlin geometriájáról is csupa jót írnak, a Felt meg igazából csakúgy tetszik, bár arról viszont nem sok jót írtak és az az egyetlen ami nincs v-fékes kivitelben.

2017. jún. 15. 20:22
 1/5 szlory ***** válasza:
Bakker, ne edd már meg ezt a 29-a-császár őrületet. Neked cross trekking kell. Ugyanaz a méret, minden rögzíthető rá, városiasabb mint egy monti, viszont terepen is bírja, főleg ballonos gumival. A monti nem mindenes. Ha 50% felett van a terep használat, akkor maradhat. Vagy ha hegyen csapatszállító (XC)
2017. jún. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nézegettem a Crossokat is, főleg mert könnyebbek is mint a 29er ebben az árkategóriában ráadásul még a karbantartásuk is egyszerűbb és talán ár/érték arányban jobb cuccok is vannak rajta, de mivel egy biciklit tudok csak venni, számolnom kell azzal is, hogy sokat megyek földesen, eleve ahhoz, hogy kiérjek az aszfaltútra két kilométert kell lenyomnom, no meg a főbb útvonalak között nem igazán vannak összekötő utak (mindegyik párhuzamosan é-d irányba halad, szóval például ha átakarok menni, egy faluba egy rokonomhoz vagy barátomhoz aki tőlem keletre vagy nyugatra van, vagy csinálok egy 20-60 km-es u-kanyart, vagy földesutakon megyek, amiken - ha elég traktor túrta fel őket - még 2.2-es bütykös gumival is simán elkaparja magát az ember és ahová a cross nem biztos, hogy elég. Még a Gravel Bike-ok tetszenek, de azok meg már magasan a költségvetésem felett állnak.:\
2017. jún. 24. 07:05
 3/5 A kérdező kommentje:
Na de most elgondolkoztam a cross-trekkingen mert már lehet 100mm-es villát is beszerezni hozzá, meg amennyire tudom - ha nagyon nem is reklámozzák, kompatibilis cyclo-cross alkatrészekkel is.
2017. jún. 25. 06:56
 4/5 szlory ***** válasza:
A cross trekkingre a vékonyabb 29er monti külsők is elférnek, kvázi van montid egy külsőcsere árából. A telójuk jellemzően tré, de viszont abból is bármikor be lehet pattintani a legtöbb 29er teleszkópot. Ha ennyit mégy terepen, a merev villa felejtős. Sőt, a lockout sem lesz érdekes középketagórián felülig. Hogy jó mintázatú abroncsot találj - az lesz majd csak érdekes. :)
2017. jún. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát utánanéztem, és 80mm-es olajcsillapitásos villát már 20 ezerért is adnak cross trekkinghez, a homlokcsövek a legtöbb esetben már 1-1/8-adosak, és ugyanannyi pénzért két-fokkal jobb váltás-hajtás van rajtuk és van amelyik habár v-fékes, van a vázon tárcsának is hely. Ráadásul könnyebbek is:D Na meg ha úgy adódik sokkal olcsóbb hozzá egy merev villa, mint egy 29erhez. Szóval tényleg elég ki lehet bővíteni a funkcióit.
2017. jún. 26. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!