Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Önjavító belső gumi megéri?...

Önjavító belső gumi megéri? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Ha egyszer belemegyek egy szögbe és "megjavítja magát" az csak arra elég, hogy el lehessen jutni vele hazáig gumicsere nélkül, vagy ugyanúgy használható marad a gumi hosszú távon is, fel lehet majd fújni stb?


Azért kérdezem ezt, mert tegnap tettem mind2 kerékbe önjavító belsőt. Az egyikben eleresztett az önjavító trutymó. Nem tudom, hogy a gumi volt hibás vagy én voltam béna. Minden esetre eltömítette a szelepet és azóta sem felfújni, sem rendesen leereszteni nem lehet. Visszacseréltem egy hagyományosra.



2019. aug. 7. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó dolog. A montimon már legalább 5-6 defekttől megmentett. Előtte hetente foltoztam, cseréltem a belsőket a tövisek miatt. Azóta egyszer sem. Viszont én nem kész belsőt vettem, hanem continental revo sealantet öntöttem a sima belsőkbe. Néha nehéz az első pár pumpálás. Leeresztés előtt úgy kell tárolni, hogy a szelepből kifolyjon a cucc, és csak óvatosan ereszteni a nyomást.
2019. aug. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A Tubeless felni + külső nagyon jó dolog.

A belsőbe töltött trutyi kicsit macerásabb, és nehezebb lesz tőle a kerék, de ha van benne elrg folyékony gumi és nyomás, akkor bringázhatsz szögeken is.

Azonnal betömi.

Én Joe's no flats-et használtam. Sokszor hallottam ahogy szisszent az akác tüskék miatt. A betömött lyukak ugyanolyan tartósak voltak, mintha ott sem lennének.

2019. aug. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

" Az egyikben eleresztett az önjavító trutymó"

Hogyan? Csak úgy magától nem ereszt el semmit.


A defektvédő folyadék jellemzően tüskeverte lyukakra hatásos. Az optimális esemény kb. úgy néz ki, hogy a tüske belemegy és azonnal távozik is, és a folyadék hatásosan eltömíti a likat (nem ragasztó), amiből jó esetben semmit nem észlelsz. Ha az esemény ezt a forgatókönyvet követi, akkor hosszú távon is jó a trutyi és akár meglepően sok tüskedefektet meg tud fogni és nem ereszt le a gumi.

Ha a tüske benne marad, akkor állandóan cseszteti a lyukat és nem tud tömíteni a trutyi, ekkor elvérzik és leereszt.

Hasadásra természetesen nem jó, több mm-es likat nem fog tömíteni.


A szelep sajnos valóban egy kínos része a játéknak, viszont a Slime, amit én is használok az vízben oldható, így a szelepből is ki lehet csapatni. De az a biztos, ha mindig van otthon pár szelep, mert a nedves jellege miatt oxidálódik is.


Összességében nekem megéri, pár év alatt biztos megspórolt vagy 100 belsőcserét az erdőn-mezőn :)

2019. aug. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerintem a szelep ment tönkre. A következőképpen történt a dolog. Beraktam a belsőt, bepattintottam a külsőt. Megnéztem, hogy sehol sincs-e becsípődve. Nem volt. Felfújtam 1 barra. Jól nézett ki. Visszaszereltem a kereket biciklire, aztán felfújtam 4 barra. Visszaakasztottam a féket, megnéztem, hogy rendben van-e. Fújok bele még 1 bart, gondoltam(4-6 között van az előírt nyomás). Ekkor ahogy hozzáértem a szelephez, az elkezdett ereszteni, sziszegett és egy kevés barna ragacsos trutyit is spriccelt magából. Az volt a folyékony gumi, gondolom.

Rövid próbálkozás után úgy döntöttem, hogy ez a belső már kuka. Mire újra leszereltem a kereket már az is kihívás volt, hogy annyi levegőt kieresszek belőle, hogy egyáltalán ki tudjam megint pattintani a külsőt. Azóta teljesen be van ragadva a szelep. Se be, se ki.

2019. aug. 9. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!