Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért ugrik a lánc?

Hurda David07 kérdése:

Miért ugrik a lánc?

Figyelt kérdés
Csak 6. és 7.-be ugrik meg a váltónak nincs hangja mindig egyből vált. A lánc nincs meg nyúlva még egy hónapos sincs a bicó de már amikor meg vettem is észre vettem. Nem tudjátok mi a baja? A sor 9 es sunrace a lánc az pedig szintén egy 9 es kmc lánc.

2019. aug. 12. 01:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Sort is cseréltél?
2019. aug. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az egész bicikli teljesen új minden eredeti és nem sokat mentem vele
2019. aug. 12. 13:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Félreértettem, azt hittem, a lánc új. Korán volt. :) Mérővel nézted a láncot? Fura, ilyet még nem láttam.
2019. aug. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám hogy mérni kéne még 50 km sem ment
2019. aug. 12. 22:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Olyasmi lehetőségre gondolok, hogy esetleg pont kellett valakinek egy új lánc a boltban, és levették a bringáról, aztán egy te kaptál egy takarított kopottat. Én itthon már nem tudok ilyen történeteket csodálkozni.
2019. aug. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szlory ***** válasza:

Hinni a templomban, hibázni pedig minden ember tud és fog.


Lánc nyúlást megmérni nem tart semmiből, mint ahogy a sort is tüzetesen ellenőrizheted a fogak eredeti szögletes állapotára vonatkozóan - értelemszerűen eltérést keresve pl. a 2. és 3. fogaskerék és a 6. és 7. között. Első tányéron mindegy, melyiken áll, akkor is ugrik?


Amire gondolni tudok, az hibás beállítás, de ez nem tollbamondással ellenőrizhető. Legjobb az lenne, ha szépen visszavinnéd oda, ahonnan a jótállásod is van. Mivel úgy érzem, ez nem fog menni (különben biztos megtetted volna) úgy fotózd le oldalról a hajtásrendszert, hogy leváltasz a legkisebb fogaskerékre és elöl is a legkisebbre. A többit utána meglátjuk.

2019. aug. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

Ha le tudnád fotózni a lánckeréksort szemből, jól láthatóan, akkor meg tudnám mondani, az van-e, amire gondolok.

Sunrace soroknál én már láttam kétfajta gyári hibát, ami ilyet tud csinálni.


1. a fogakat kivágó szerszám kopása miatt a fogak élén vastag sorja van.


2. a sor rosszul van összerakva, az átdobó vékonyítások nem spirálisan futnak végig a lánckerekeken.

2019. aug. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!