Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen a fővárosban aktívan...

Milyen a fővárosban aktívan kerékpározni?

Figyelt kérdés

Országuti/MTB vonalon?


Milyen lehetőségek vannak?


2019. aug. 20. 09:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez abszolút kerületfüggő :) Valahol tök jól kiépített kerékpárút-hálózat van, másutt pedig a szűk utcákban kell karingyolni, a parkoló autók között. Bár azért most már többnyire van legalább kerékpársáv a belvárosban is, de ezt így tényleg nem tudom megmondani. Ha mondasz kerület(ek)et, akkor kicsit többet tudok mondani róla :)
2019. aug. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én kisgyerekkorom óta kerékpározok Budapesten. Alapvetően a kertvárosi részen szoktam hozzá a jobbkezes utcákhoz, az autókhoz, aztán középsikolásként kezdtem az Üllőin csapatni az úttesten. Most 29 éves vagyok, országútival közlekedek az autók között az úttesten, kizárólag.

Ha nem mész járdán vezetett bringagyászra, hanem mindig a kocsik közt közlekedsz, betartod a szabályokat és figyelmes vagy, akkor szerintem nagyobb biztonságban vagy, mint mondjuk két vidéki település között az országúton. Sőt, a vidéki települések lakott területein belüli viszonyokhoz képest is. Én nagyon élvezem és szeretem, de néhány évnyi hozzászokást, és rutint igényel.


Ajánlom figyelmedbe az összes "bebicikliző" és egyéb össznépi eseményeket, ahol rutinos vén rókák viszik bele a forgalomba a tapasztalatlanabbakat, jellemzően a Kerékpárosklub aktivistái által szervezve. Nagy élmény. Olyannal menj először, aki nem esik kétségbe a pesti forgalomtól!

2019. aug. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!