Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen hajtás legyen rajta?

Milyen hajtás legyen rajta?

Figyelt kérdés

Szeretnék építeni egy dirt biciklit amit városi freeride-ra használnék, szerintetek 1x1-es vagy hátsóváltós legyen?

Melyiknek mi az előnye egy ilyen biciklin?



2019. aug. 28. 01:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha freeride akkor váltós.

1x1 akkor jóha az alföldön lax,vagy szinte csak pályán mész.

2019. aug. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tothp ***** válasza:
3-as agyváltós. Magyarország terültének 80%-án majdnem mindenre elég.
2019. aug. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Eh, az agyváltó szerintem nagyon nem illik dirt-re :/
2019. aug. 28. 18:05
 4/7 A kérdező kommentje:
Bár miközben ott állva tekerek meg ugrálgatok stb. nem is biztos hogy kell majd váltanom, meg alapból állva tekerésnél nagyon terhelődne a váltó váltásnál.
2019. aug. 28. 18:06
 5/7 Wadmalac ***** válasza:

Hát egy fix alacsony áttétel inkább csak triálra jó. Oké hogy a freeride is sok triálos elemet tartalmazhat, de a triálhoz ideális áttétellel sosem fogsz kigyorsítani.


Furán hangzik, de láttam én már érdekes megoldást freeride lovon, nekem tetszett. Nem volt hátsó váltó, de elöl háromtárcsás hajtókar, hátul fix 1 gang meg egy sima rugós láncfeszítő a láncvillán.

Közel sem csapkod úgy, mint egy váltó egy hátsó soron. Hogy mennyire jellemezheti a láncleesés elöl, nem tudom.

2019. aug. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Agyváltót senki nem használ, 1:2-t mondanék, simán jó mindenre. Nekem 28:12 van, ami még mindig nem vészes.


De városban folyamatosan üldözni fognak, arra számíts! Kb. egy nyugodt perced nem lesz.

2019. szept. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"De városban folyamatosan üldözni fognak, arra számíts! Kb. egy nyugodt perced nem lesz."


Ezt hogy érted? :D Kik és miért?

2019. szept. 1. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!