Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Törött küllővel meddig lehet...

Törött küllővel meddig lehet használni a biciklit?

Figyelt kérdés

A hátsó keréken egy küllő rozsdás lett és eltört. Lehet így vele biztonságosan közlekedni?


Ha a többi küllő is rozsdás érdemes rozsdamentes küllőkre kicserélni mielőtt azok is elpattanának?



#küllő #törött küllő
2019. szept. 1. 23:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ha mondjuk 28-36 küllős akkor gyakorlatilag a világvégéig használhatod.

de mivel a többi is rozsdás nem kockáztatnék vele. cseréld.

2019. szept. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Alex Fly ***** válasza:

Egy törött küllő még általában nem a világ vége, az elterjedt kerékpárok ezzel még vígan elfutnak.

Viszont egy küllő nem törik el csak úgy magától. Ha a rozsda miatt adta meg magát, akkor a többi küllőd -amelyek ugyanolyan rozsdásak- csak idő kérdése, mikor adják meg magukat.

A helyedben nem várnám meg, amík egyszerre féltucat küllő kirohad alattam...

2019. szept. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Így van. Egy darab elszakadt küllő az addigi teherviselését átadja a mellette lévőknek. Ha azok is ugyanolyan gatyák, azok is szakadni fognak, a terhelést átadják a mellette lévőnek...

Dominó-effektus. A kerék egyszercsak összerogy.

És ez nem egy élmény nagyobb tempónál.

Ne egy küllőt cseréltess. Komplett új fűzés.

De lehet, hogy egy tök új kerék olcsóbb.

2019. szept. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Csatlakozom wadmalac javaslatához: egy komplett fűzött kerék olykor olcsóbb, mint rozsdamentes küllőkre cseréltetni a rozsdás küllőket. Át kell böngészni a webáruházakat.
2019. szept. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Min3l hamarabb intézd.,Első kerék hirtelen susogni kezdett es beleért a fékpofa is , megnéztem mini 8as . Később a fékhatása is gyengébb lett és nagyobb lett a 8as , alaposan megnézve eltört az agynál egyik küllő .Cser3ltem centrirozták . Hátsó keréknél ez súlyosabb lenne . Vesz3lyes halogatni .
2019. szept. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindegyik hasznos volt.

Annyi fejlemény van azóta hogy még egy elpattant szóval most már rendbe kéne hozni.

Érdemes szervízben átfűzetni vagy ezt otthon is meg lehet csinálni?

2019. nov. 6. 10:18
 7/13 Wadmalac ***** válasza:

Ha még nem csináltad, inkább szerviz.

Meg lehet tanulni, némi szerszámberuházással házilag is.

De megtanulni nem öt perc és elsőre, másodikra stb. még vackot csinálsz.

2019. nov. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 IronYpetya ***** válasza:

Nem kellett volna 2 hónapot hagyni, mikor egy nyamvadék 200 forintos tétel (sem) a küllő visszahelyezése - ha már esetleg gondot okoz egy olcsó fűzött kerék beszerzése (mely néhány további adattól függően kb. 5-8e Ft mindenestől, zsírújan).


És ezek után te még fűzni szeretnél megtanulni? Na ne..


Nem értem, komolyan nem értem, miért ilyen sok a biciGlista és kevés a kerékpáros idehaza. Vagy csak a kérdések oldalon? Igénytelenség, gagyizás, hanyagolás. Persze biztosan sokan csinálják autókkal is, de bringával.. durva. Mintha mindenki gumicsizmában járna, aki meg nem, ott meg a 10 emberből X (sok) nyakig retkesen, letaposott sarokkal hordja. Ez csóróság vagy igénytelenség? :(

2019. nov. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Wadmalac ***** válasza:

#8: Ácsi, nem mindenki tekinti családtagnak a bringáját, sokan használati tárgyként néznek rá és csak akkor foglalkoznak vele először, amikor elromlik.

Ők egy másik emberfajta.

Én műszaki emberként mindenre allergiás vagyok, ami nem működik tökéletesen, idegesít egy kottyanó ajtókilincs is, hát még az imádott bringáimnál egy kis nem oda illő hang vagy ilyesmi.

De sokan nem ilyenek.

Nekik mi vagyunk furák, nekünk meg ők.

:D

2019. nov. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

a centirozás megtanulása mondjuk 5perc,csokival és e-drinkel. de a fűzés már macerásabb pláne hátul.

de ahol fűznek ott centíroznak is.

vidd szervízbe mert sok szopáatól kíméled magad.

2019. nov. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!