Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ez milyen bicikli zsír, jó...

Ez milyen bicikli zsír, jó hozzá? [KÉP]

Figyelt kérdés

valami vöröses színű zsír, eddig csak a pedáltengelyhez használtam.


MTB középcsapágy cseréhez és hátsó fogaskoszorú kazetta cseréhez használhatom?


[link]



2018. jún. 5. 13:16
 1/5 szlory ***** válasza:

Haha, ez olyan, mint az ősrégi kenőzsír az átkosból. Amúgy narancsos, csak a doboztól vörösödik be.


Alapvetően (ha az, amire gondoltam) ez jó mindenes zsír, a középcsapágyhoz is - de a kazettán te mit akarsz zsírozni? Ha menetet egy picit bevonni, akkor jó. Ha a kazettatestre rákenni mert acél és nem akarod, hogy rozsdáljon - akkor tulképp arra is használhatod. Ha máshova, akkor nem tudom, mit csinálsz vele :D

2018. jún. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ja nem, a kazettán úgy értettem, hogy cserénél nem tudom kell-e a menetre majd, illetve, a tengely, ami lehet csak egy vékony gyors rögzítő rúd.


A fogaskoszorúkra kívülre nem akarok, mert azt mondják beleragad a kosz, por, és darálja csak a láncot, fogaskerekeket.

2018. jún. 5. 13:51
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]


véletlen letöröltem a képet.

2018. jún. 5. 14:59
 4/5 szlory ***** válasza:
Menet(ek)re kenhetsz ilyenből, gyorszárra nem kell tenni, fogakra pedig végképp nem, de ezt már tudod.
2018. jún. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Én a lítiumbázisú csapágyzsírokat javasolnám, nekem bevált.

Létezik ezer típus, gyártó, tulajdonképpen mind jó. A grafitos felejtős, a tiszta sárgásfehérek gyártófüggetlenül beváltak nálam mind.

2018. jún. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!