Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lehetek downhill versenyző?

Lehetek downhill versenyző?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, valamiért a gyerekkoromból kimaradt a biciklizés, és nagy nehezen 11 évesen tanultam meg biciklizni. De ott is kb. 3 hónapig biciklizgettem nagy ritkán, aztán több évre feledésbe merült. Viszont tavaly nyár előtt (2018-ban) elkezdett nagyon érdekelni a downhillezés, meg úgy az egész biciklizés is, és mivel nem volt biciklim, születésnapomra kértem egyet. Nyár elején kaptam egy nagyon kezdő merevvázas túra mountain bike-ot, aztán azzal biciklizgettem sokat, inkább terepre mentem és meredekebb lejtőkre, még ha nem is oda való volt az a bicikli. Aztán eljött az a pont, mikor már annyit bicikliztem, hogy jobb lettem a legtöbb körülöttem lévő átlag biciklis embernél, tehát az egyensúlyérzékem már eléggé jó volt, tudtam egykerekezni, elsőkeréken megállni, nem ijedtem meg a meredekebb technikásabb lejtőktől, meg ilyenek. A szüleim látták, hogy már tényleg van értelme annak amit csinálok, és ez lett a fő hobbim, ezért idén januárban kaptam egy kicsit drágább összteleszkópos elöl hátul levegős telóval ellátott trail biciklit. Ezzel már sokkal magabiztosabban megyek terepen, már ugratgatni is szoktam vele néha, mondjuk itt nincsen kiépített ugrató, ezért csak nem olyan magas lépcsőkön szoktam vele leugratni, és ami fontos, hogy megtanultam végre valamilyen szinten kezelni egy összteleszkópos biciklit is, mint amilyenek a dh biciklik. Jelenleg itt tartok. Hogyan lehetne tovább? Szeretnék majd használtan egy Downhill biciklit, de valaki azt is mondta, hogy érdemesebb lenne először venni egy dirt biciklit, mert az is kb. úgy kezelhető terepen, mint egy dh bicikli, csak azon dolgozik a láb is. Nincsenek ilyen világbajnoki céljaim, jelenleg annyi, hogy majd a Downhill OB-n szeretnék pár év múlva Elite kategóriában indulni. Szerintetek hogyan folytassam ezt tovább?

2019. szept. 7. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Indulj el minél több versenyen!
2019. szept. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mennyit moccanak a telók?


amúgy járj dh-versenyekre.

2019. okt. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
120-at mozognak, szóval dh versenyre még nem vinném, viszont nagyobb sebességnél terepre jó, meg a kisebb ugratásokhoz.
2019. okt. 28. 22:04
 4/4 anonim ***** válasza:

az nagyon lájtos enduróra elmegy.

bár ha tudsz akkor a kisebb is lehet jó...kezdőként jobb lenne hosszabb.

a technika, ugratások tanulására jó. de ha nem szerzel egy komolyabb vasat akkor nehéz lesz labdába rúgni,még hobby szinten is.

2019. okt. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!