Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen bringa való nekem?

Milyen bringa való nekem?

Figyelt kérdés
Összteleszkópos terepre alkalmas kerékpárt szeretnék, amivel gyakran ugratnék, és sokszor tekernék rel vele dombokra, és hegyekre. Esetleg, ha lehetne, akkor márkákra is kíváncsi vagyok. Nézegettem már egy-két enduro-t meg freeride-ot, de nem vagyok még tapasztalt a témában.

2019. júl. 18. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy össztelós downhill.
2019. júl. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem tudod, akkor neked nem összteleszkópos bringa kell.

Dombokra, hegyekre minden bringával lehet tekerni, aminek megfelelő az áttétel tartománya. Mit jelent az ugratás? Több méteres ugratásokat, vagy 10-20 centis eséseket? Enduro bringa kihasználásához nagyon kell tudni bringázni. Aztán az egyik fő kérdés, hogy mennyit szánsz rá? Mert sokan 100ezer Ft-ból már DH-zni akarnak, holott ennyiért decathlonos kocsmába járós bringát lehet kapni.

2019. júl. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szlory ***** válasza:

Mint szinte mindenki, előbb az anyagiakat tedd tisztába!


Amit leírsz ,arra éppúgy élmény és megfelelő lehet egy merevfarú, mint egy össztelós. Utóbbiban nyilván több tartalék, potenciál, funkció marad, viszont ha abból a szükségesnél gagyibbat/olcsóbbat veszel, rosszabbul fogsz járni, mintha a költségkeretedet merevbe ölted volna.


Ha rendelkezésedre áll 500+ ezer forint, kezdhetünk részletesen vesézni azon, hogy mit akarsz ugratni és ahhoz meghatározni a minimum elvárásokat.


Ha 1 millió felett gondolkodhatunk, akkor a te szintedre nem kell vesézni, jöhetnek a márkák, nem tudod a magad szintjén megszívatni őket.


Ha csupán pár százezerből kell alkotni, akkor vagy imádkozol egy használt, de nem lehasznált, okosan összeállított fully-ért, vagy (és ez a reális) keresünk neked egy hardtail bringát. Lehetőleg Trail-eset, laposabb villaszöggel, alacsony átlépő magassággal stb.

2019. júl. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!