Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A biciklinek árt, ha rá esik...

A biciklinek árt, ha rá esik az eső?

Figyelt kérdés
Új munkahelyemre biciklivel járok és sajnos az udvaron nem zárt a tároló, nincs fölötte tető. Reggeltől délutánig kint áll. Nyáron ez semmi gondot nem okozott, most viszont hogy bejött az esős idő, felvetődött bennem a kérdés...
2019. szept. 9. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy évszakot teljesen a szabadban töltött a biciklim(nem szándékosan). Gyakorlatilag használhatatlan lett, mindenhol rozsdás volt már.

Szerintem ha pár órát van kint, nem vészes, de biztos nem tesz jót neki.

2019. szept. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen. Legalábbbis,ha tartosan esőben áll.

Akármilyen rozsdamentes,meg szuper vízhatlan kenőanyagokkal van kenve sajnos mindig lesznek olyan kopások,rések ahol a víz támadhat.

Nyilván nem az egész bringa fog egyszercsak rozsda halommá valni (plána ha alu) hanem a kopó alkatrészek. Az egész hajtás. Esetleg a kerék.

Gondos takarítgatással,karban tartással egy egyideig távoltartható a rozsda,de nem életszerű,hogy minden nap láncot moss,olajozz,csapágyaz zsírozz,felnit pucolj,stb.

2019. szept. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tesz jót neki a szabadban töltött ősz. De majd télen a sós hólé többet fog ártani. Ha teheted, legyen egy munkábajárós bringád.
2019. szept. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szlory ***** válasza:

Erre mondják azt, hogy "nem árt, de nem is használ". Mindenképpen gyorsítja az amortizációját, függően attól, hogy milyen alkatrészekből van összeszerelve.


Vásárolj legalább egy Aldi/Lidl szinten 2000 Ft-os takaró ponyvát (értsd: nejlon, alul madzaggal) és legyen nálad. Ha olyan a nyerged, akár az ülés alá is be tudod hajtogatni. Beérsz a munkába, nagyjából 20 másodperc használni. Neked is jobb lesz, ha nem vizesre ülsz, vizeset markolsz.

2019. szept. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hát, most ázik szegény...

A ponyva jó ötlet, csak attól félek, hogy lelopnák. Nem zárt az udvar, sokan jönnek-mennek erre. De végülis egy próbát megér.

Alu vázas, igen, de én is pont attól félek, hogy a hajtás, bovdenek tudnak rozsdásodni hosszú távon.

Olyan "elvetemült" nem vagyok, hogy hóban, sós trutyiban is biciklivel járjak. :D

2019. szept. 9. 14:10
 6/8 szlory ***** válasza:

Hát akkor legyen már boldog az esős ponyvájával az a nyomorult!


Amúgy, tudom überelni. Azokat a ponyvákat úgy csinálják, hogy alul egy csat zárja össze. A csatot lakatold le, ha nagyon félsz. :D Akár egyszerű bőröndlakattal. Ki az a marha aki esőben nekiáll egy számzáras matyit piszkálni? (Megfejtés: aki az egész bicóval akar lelépni, nem a ponyvával :D)

2019. szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Árt neki, ez nem is kérdés és az ártás jóformán azonnali. Bowdenek, csavarok, teleszkóp, a teljes erőátvitel érzékeny a vízre + a tocsogós nyeregre és markolatokra pattanhatsz fel délután. Ha én kénytelen lennék így hagyni a cégnél, vennék rá vagy készítenék rá fóliát.
2019. szept. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:

Még csak az kelleneb hogy komolyan ártson...

A kerékpárt kültéri használatra tervezték; nem csak kimondottan sivatagi környezetre. Rendeltetésszerűen használva nem fog tönkremenni.

De ha biztosra akarsz mennib akkor ilyen időben sűrűbben karbantartod -különösen a hajtásrendszert.

Nekem 5 év alatt semmi baja nem lett a napi szintű használattól (az előző kerékpáromnak 15 év sem ártott meg); függetlenül az időjárástól. És bizony sokszor állt a munkahelyen órákig a szabad ég alatt.

De persze igényli a törődést...

2019. szept. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!