Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Akik kezdik az országúti...

Akik kezdik az országúti kerékpározást, ugye ne vegyenek olcsót, mert azok rosszak, de mi van ha veszek négyszázért egyet, aztán nem jön be a bringázás? Akkor kidobtam négy kilót?

Figyelt kérdés
2019. szept. 18. 16:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Eladod veszteségesen, ez benne van sajnos. Én vennék egy használtat, azt minimális buktával, vagy akár árában el lehet adni.
2019. szept. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Csak a használtnál félek, hogy lopott lesz.
2019. szept. 18. 18:35
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Biciklis üzletekben, szervizekben is árulnak használtat. Ilyen helyen vedd, ne magánembertől, vagy vásári árustól.
2019. szept. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nyugodtan venni magánszemélytől is, ha vázszámmal ellátott adásvételi szerződést hajlandó írni az eladó. Én első tulajtól, gyári papírokkal, adásvételivel vettem a használt bringám az új árának feléért.
2019. szept. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Azért a nagyon tré favorit és társai meg a 400 ezres között van átmenet. 100-150 ért már elég jóféle bringát kapni.
2019. szept. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Linkeljél már 100-ért jót.
2019. szept. 18. 21:47
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Nem linkelek, keress magadnak. Van. Persze ha neked csak a full karbon, 10 es ultegrával a minimum akkor nem lesz.

Mondjuk az is igaz, hogy átlag bringásnak nincs is ilyenre szüksége csak azt hiszik ha drága a bringa attól jobbak lesznek...

2019. szept. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha ennyire kezdő vagy, hogy még abban is bizonytalan vagy, be fog-e jönni a bringázás…. Akkor tényleg ne vegyél 400-ért.

A bringázás kipróbálásáért jó bármilyen féle bringa és olcsóbb is.


Ha meg fixa ideád, hogy ha bringa, akkor kizárólag outi, akkor megbízható helyen vegyél használtat, vagy csak kölcsönözz.... Utána tudni fogod, még a saját igényeidet is...


Én anno tudtam, hogy imádok biciklizni, csak nem volt jó bringám. Haladni is szeretek, de mindenen átmenni is, túrázni is...MIlyet vegyek? Outitól féltem, főleg a kos kormány miatt és azzal csak aszfalt ajánlott... Maradtam a montinál. Megy így is, nem volt olcsó, de nem is drága, 200 alatti bringa...

De vannak tapasztalataim! Ma lehet nem a monti mellett döntenék. Talán egy terep vagy fitnessz bringa jobban passzolna hozzám.

De lehet jó ez a monti, inkább a hétköznapi közlekedésre kellene nekem is egy outi. Egy használt outi, ami nem túl drága, és nem félteném úgy lezárni bárhol.

2019. szept. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 szlory ***** válasza:
100%

Annyit rugózol itt rajta barátom, hogy ennyi idő alatt mások egy halom kritikusabb dolgot is elintéznének. Legyél már határozottabb, kérlek, ne ömlessz egy csomó keresztkérdést ugyanarra a témára!


Fogalmad sincs, mit vegyél, de szeretnél országútizást kipróbálni. Oké, frankó. Egyik pillanatban pártízezerért nézegetsz veterán vasakat, a másikban meg elgondolkozol egy 400 ezres kereten..


Sürgősen tegyél össze mondjuk szép kerek 100 ezret. Tegyél mellé még 3 tízest. 100-as kasszából oldd meg a bringát, 10-ből szervizeltesd le, hogy biztonságban használhasd, másik 10+10 ből meg próbálkozz felöltözni, cipőt szerezni, legalább az induláshoz. Csatolós pedálokkal és cipőkkel ráérsz később is vacillálni.


Használt kerékpárt fogsz venni, a 2000-2010 időszakből. Shimano felszereléssel. Lehetőleg 105-össel, abból az időből az költséghatékony minőség és tartósság. De lehet jobb is lesz a kínálatban. Duplafalú felnivel keresd. Acél váz+villásat lehet, alu+alut ne. Adásvételi szerződéssel vagy bolt esetén blokkal, sorozatszámmal ellátott papírral elhozhatod.


Egy ilyen kísérletet fogj fel 1 éves bérletnek. Annyi ideig használd. Ha nem jön be, akkor fogd a bringát, és 20%-kal kevesebbért hirdesd meg. El fog menni, hacsak nem valami borzalom tetszett meg neked és azt vetted.

2019. szept. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 szlory ***** válasza:

Csatlakozom előzőhöz. Nézd meg (bár méreteidet sem írtad, kezdőkém, honnan linkeljünk neked? 200 centiseknek valót? 150 centiseknek valót? :D)


[link]


[link]


Megbeszélheted ám a bringa találkát egy kerékpárszervizhez is, ahol helyetted átnézhetik (ráadásul adásvételire rögtön találsz tanút :D), az állapotfelmérés 2-10 perc, biztos elkérnek vagy egy ezrest érte. :D 70 000 Ft-ra az alig több, mint 1% ráadás.

2019. szept. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!