Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szobabiciklizéssel lehet fogyni?

Szobabiciklizéssel lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem az lenne, hogy szobabiciklizéssel tudnék-e lefaragni a feleslegemből?

Egy hete odafigyelek az étrendemre, a cukrot teljesen kiiktattam, rengeteg vizet iszom, kevesebbet eszem, fehér lisztet kerülöm, igyekszem hétközben több húsféleséget enni (pl. párolt csirkemell karfiollal vagy más zöldséggel). Eddig eredményes a dolog, lement 2,3 kg (107,9-ről 105,6 kg-ra). Ennek természetesen nagy része víz, gondolom.

Fizikai munkát végzek, ami mellett egyelőre elég az, hogy kevesebbet eszem, de tudom, hogy szükség van a sportra is. Jelenlegi súlyommal még kissé nehézkes számomra az ugrabugra, meg hamar meg is unom, de biciklizni nagyon szeretek és annak idején ezzel ment le 15 kg (akkor a szabadban tekertem). Ezt jelenleg is folytatom, hétvégente felpattanok a kétkerekűre és megyek, de nemsokára jön a rossz idő és ezért gondoltam erre az alternatívára.

Azt persze gondolom, hogy csak sétatempóból nem lesz fogyás, pont emiatt szeretnék abban is tanácsot kérni tőletek, hogy miként használjam helyesen a szobabiciklit :)

Az étrendemben is kérnék tanácsokat, reggel nem áll szándékomban zöldségeket enni, mert kell az energia a munkámhoz, úgyhogy egy teljes kiőrlésű kiflit eszem mindig valami felvágottal pl. A párolt csirkemellet itthon szoktam, délután, mert máskor sajnos nem tudok rá időt szánni. Hogy estefelé mit egyek, ami mellett nem kopog a szemem, nem tudom :) Egyelőre a puffasztott rizsben gondolkozom, de tényleg szívesen venném a ti tanácsaitokat is :)

Előre is köszönöm.


2019. szept. 29. 11:05
 1/3 anonim válasza:
0%
Nem.
2019. dec. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megnézném, hogy az első válaszoló mit sportol... gondolom a maximum kisujját mozgatja az egéren...

Persze hogy lehet vele fogyni. Én most vettem, pont olyan mint a futás. Max 5 perc után már kivagyok és folyik rólam a víz.

Ezen az oldalon nem érdemes tanácsot kérni, mert a gyakorizók szerint csak a kőkemény, legalább 2 órán keresztül végzett 50 km/h futás, vagy valami elit katonai edzés a megfelelő, ennél enyhébb mozgás az lófsz.

Igen, jó a szobabicikli!

2020. jan. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ :)

Október közepén meg is vettem a szobabiciklit, majd fokozatosan elkezdtem sportolni vele. Most ott tartok, hogy minden nap munka után 45 percet tekerek, ami alatt 25 km megy le.

101.1 kg vagyok jelen pillanatban, ami tudom, hogy nem sok ennyi idő alatt, de időközben volt karácsony táján egy műtétem, ami 3 hét kiesést eredményezett, plusz az ünnepek, 2 kg plusz :(

December közepén értem el ezt a súlyt, majd most ismét. Majdnem 7 kg fogyás.

Szóval igen, saját tapasztalatom alapján is alkalmas a szobabicikli, de azért köszönöm :)

2020. jan. 22. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!