Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Vettem egy bringát. Elkezdtem...

Vettem egy bringát. Elkezdtem rendszeresen bringázni a kardio miadt. Két napja nyomom napi kétszer 15 km et mentem eddig. Kérdés?

Figyelt kérdés

Egyenlőre nagyon nagy az izomláz, tudom ez enyhülni fog. Érdekelne van valami tippetek , hogyan tolhatnam ki a teljesítőképességemet? Vagy csak folytassam így és majd ez segíteni fog? Az első napon, nagy szélben tekertem, baromira kifarasztott. Ti akik haladó kerékpárosok vagytok és ha szembeszélbe tekertek titeket már nem csinál ki?

Bringàm egy rockrider 540 MTB a dechatlonbol.


2019. okt. 2. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Hozzá kell szoknod, Kérdező, aztán nem lesz téma a heti 100 km tekerés se.

Én is binyiglivel járok be az egyetemre. 12 kilométer oda, 12 vissza, heti ötszöri alkalommal ez bőven több mint 100 kilométer. De úgy kb. mindenhova kerékpárral közlekedek, utálok vezetni.

2019. okt. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én szembe szélben gyülölök tekerni. Nem is csinálom gyakran.

Lazára kapcsolok és csak gurulva haza tekerek,ha olyan hülye voltam,hogy szélben elmentem bringázni.

Ha mégis szembe mész akkor az elején fujjon szembe,mert akkor a haza úton tolni fog.(nem fog akkor is szembe szél lesz)

2019. okt. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Napi 30 km nem sok, főleg ha nem tekersz izomból. Kb olyan, mint 2 km-t lefutni.


Aki eddig csak a hűtőszekrényig megy, annak egy maraton, rendszeres sportoló be sem melegszik ennyi idő alatt.


Majd hozzászoksz.

2019. okt. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az ellenszélhez olyan értelemben nem lehet hozzászokni, hogy a fizika törvényei miatt mindenképp plusz ellenállást jelent. Tehát ha szélcsendben mondjuk 25 km/h-val vagy képes haladni, akkor 10 km/h-s ellenszélben mondjuk kb. 18 km/h-t fogsz tudni tartani.


De lelkileg hozzá lehet szokni. A szél nem csak lassít, nagyon lelombozó, demoralizáló is lehet, és ez ellen tudsz tenni. A fejedben dől el, hogy hogyan állsz hozzá, kihozod-e magadból a maximumot, vagy hagyod magad elkedvetlenedni amiatt, hogy az a bizonyos maximum a sebességmérőn most kisebb számokat jelent. Másrészt a szél szárít is, többet kell inni. Ha nem iszol és kiszáradsz, akkor nem szomjúságot, hanem fáradtságot fogsz érezni.


Ami neked most reális, az az egészségmegőrzés és szórakozás szintje. Itt a lényeg az, hogy tarts ki, alakuljon ki a rendszeresség és élvezd, amit csinálsz. Ha esetleg később versenyezni akarsz, akkor is ennek kell lenni az első lépésnek. Szóval próbáld megkeresni mindenféle időjárásban az örömödet. Napsütésben persze könnyű, de érdemes a ronda, szeles, ködös, esős, hideg időt is erőltetni kicsit, kitapasztalni, hogy milyen ruhában tudod csökkenteni a kellemetlenségeket és a legtöbbet kihozni a körülményekből, amin nem tudsz változtatni.

2019. okt. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. okt. 4. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!