Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Javasonátok valami kardió...

Javasonátok valami kardió edzésfajtát, amit krónikus bokaizületi gyulladással is lehet rendszeresen? (Bővebben lenn, kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Szóval nulla sportmúlt, szervi és egyéb betegségek ronda listája, de elhatároztam, hogy változtatok az életemen, kb. két hete elkezdtem fitnessterembe járni. Rövidtávú cél az erőnlét, az állóképesség növelése, egy egészséges mozgáskultúra kialakítása, hosszabb távú a tónusosabb izomzat és majd idővel szálkásítás (bár sovány vagyok helyenként kilógó csontokkal, szóval azt még jó ideig nem javasolták). Heti minimum 3, de inkább 4 súlyzós edzés + kardió, belekezdtem nagy lendülettel, még béna vagyok és nagyon keveset bírok, de lelkesesedés, elszántság, akaraterő megvan és már pár alkalom után is javult picit az erőnlétem, vele az életkedvem is.


Csak aztán közben kiderült, hogy a izületi gyulladásom (több gyulladásos baj is van, a boka a necces) krónikus, tehát visszatérő vendég lesz, nem tudok ellene mit tenni, a jelek szerint főleg az esős idő hozza ki. Ha nagyon bemérgesedik, Seractilt szedek és fájdalomcsillapítókat, dolobene-ratiopharm géllel kenem és fáslizom, és még így is a könnyem csorog, ha ránehezedek, annyira fáj. Persze orvosi javaslat a pihentetés, de nem akarom, hogy ez a defekt szabotálja a terveimet, hisz épp csak elindultam az úton, hogy végre kitörjek a tunyaságból. Szóval, a súlyzós edzésre (felsőtestre) még el tudok vele járni, ha a teremig sikerül elsátnikálni, de kardió így mi legyen? Milyen jól átmozgató, erőnlét javító mozgásformákat javasoltok, ami nem úszás, rendszeresen űzhető, és nem zavar be ez a rohadt gyulladás?

Vagy még több fájdalomcsillapító, összeszorított fogak, és maradjon a futópad, taposógép, szobabicaj? Segítsetek plz! :(


2011. jún. 29. 11:53
 1/1 A kérdező kommentje:

* aZ a izületi

* elsáNTikálni


(elnézést az elgépelésekért, ki vagyok borulva)

2011. jún. 29. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!