Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Decathlonos Triban RC520...

Decathlonos Triban RC520 vélemények?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy jó biciklit, de nem vagyok milliomos. Ár-érték arányban jónak mondják ezeket a gépeket. Főleg aszfalton megyek, de néha vannak földutak és a magyar utak minőségét is ismeri mindenki, ezért szeretnék ilyen gravel bike-szerű dolgot.

[link]



2019. okt. 3. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Aszfaltra nem rossz, komfortosabb, mint egy országúti. Gravelra szerintem határeset a váz/villa férőhelye. 36 mm-es gumi még annyira nem széles, de ha sárvédőt is szeretnél, már ez sem megy fel rá. A kerékszett kicsit nehéz, remélhetőleg cserébe masszív.

A shimano 105 egy jó országúti szett. Ha igaz, amit írnak, akkor mindent tud váltás terén, csak súlyban könnyebbek a drágábbak. Gravelra idén kijött a shimano új GRX szettje, mert az országútiak azért kompromisszummal járnak. Részben ez az oka a kevés férőhelynek (első váltó/hajtás pozíciója), és terepen csöröghet a lánc a láncvillán a gyengébb feszítés miatt.

A fék egy érdekes megoldás, de erről nem tudok nyilatkozni, nem próbáltam még ilyet. A full mechanikusnál talán jobb megoldás.

Ha a keskenyebb gumi és az országúti szett esetleges zajosabb működése terepen nem zavar, akkor szerintem bátran megveheted. Ár/érték arányban tényleg nagyon jó. Ha tudsz még feljebb menni árban, akkor esetleg érdemes megnézni a Planet X angol direct sales márka oldalát. Ők még durván jó áron adják a gépeket, de a legtöbb Sram szettel szerelt. Állítólag a vevőszolgálat nincs a toppon. Nekem is innen van a gépem, és semmi problémám nincs vele, bár ez egy drágább típus.

2019. okt. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 szlory ***** válasza:
100%

Nyugodtan veheted. A sárvédőből a pálcás felfér, garantálom. Sok hely nem lesz, de nem szokott lenni. Bár én inkább néznék szélesebb gumit hozzá először, akkor viszont már a sárvédő dolog valóban ugrik. A tektro hidraulikus fékei megfelelőek. Nem csodás, de normális. Ez az átalakítós nekem sincs meg, azt látom, hogy a féktestnél oldották meg, de passz, hogy milyen nívóval. A Shimano 105 ösökkel nem lesz gond, a hajtóművet meg hátsó váltót cserélheted később is.


De ez így egyben, ennyiért - jó megoldás. A hátsó támvillát ráadásul lentebb vezetik be a nyeregvázcsőbe, megkockáztatom, kényelmes is. Mint ahogy a zselés bandázs is segít a friss embereknek.

2019. okt. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!