Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha veszek egy belépő kategóriá...

Ha veszek egy belépő kategóriás olaj teleszkópos bringát újonnan, de később vennék rá egy levegőset, hogy komolyabb terepre is kitudjak menni, akkor az úgy megéri?

Figyelt kérdés
Kezdő mtb-s leszek, szóval igazából még tanulnom kellene az alapokat, viszont komolyabban szeretnék majd a későbbiekben bringázni. Ezért kérdezem, hogy igazából ha tetszik a bringa, akkor azt érdemes fejleszteni, vagy egyből vegyek egy levegő teleszkópos bringát?

2019. okt. 6. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ merre mennél.

DH-ra nem érdemes a levegős teló.

Viszont XC-ben szinte kötelező. Ha komolyabban tolod.

Magyar viszonylatban az enduro nem jellemző de ott jobban jársz levgős rendszerrel.

De dirtben (nem kimondottan mtb) ott még a rugos is jó.


Én neked az alapabb verziót javaslom ott viszonylag olcson mehetsz a szakagak felé mindent kiprobálhatsz aztán ami tetszik arra fejleszted/cseréled a bringát.

2019. okt. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi! Egy madman 50-esben gondolkodok Kellystől. Mit gondolsz a bicajról?
2019. okt. 6. 17:48
 3/9 A kérdező kommentje:
Merevvázas dh-ra jó lenne? :)
2019. okt. 6. 17:55
 4/9 szlory ***** válasza:

1. A Madman 50-es rugós villával szerelt.


2. A merevvázas DH gép perverz nonszensz, de ha nagyon lassan építed fel a tudásodat, akkor még akár meg is maradhatsz rajta. Én azért kétlem, inkább vennék dirt vagy radikális trail vázzal merevet, ha vagizni akarok és beugrani ezt-azt.. Amúgy dícséretes, ha meg tudod lépni a hátsó teló nélküli életet is, ha átugrod, kicsit nagyobbat vállalsz egyben egy össztelóson tanulgatással.


3. Ha komolyan fogsz bringázni, bármit is válassz, de válaszd a legjobban felszereltet - jövőre nézve. Egy bringába építve kapod a legolcsóbban az alkatrészt, minden későbbi szerelgetés zsebbe nyúlós lesz (csere ritkán játszik fejlesztés címmel). Egy rendes telónál maximum kockáztatod, hogy leamortizálod, becsúszót karcolsz, ilyenek. De ésszel élve nincs gond. XC bringán te amúgy se a telótól rettegj, hanem a váztól :D

2019. okt. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kimondottan az a a zúzos bringa.

Ez inkább ilyen hobby maraton/xc ló. Amikor nem az eredményért mész hem a filing miatt.

Más kellene,ha durvulni akarsz!

2019. okt. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Arra a döntésre jutottam, hogy én is inkább trail bicajt veszek majd, addig is gyűjthetem rá a lóvét télen. Kellys Gibon 50-ben gondolkozok, vagy tudtok jobbat ajánlani merev kategóriában?
2019. okt. 7. 19:51
 7/9 szlory ***** válasza:

Csak rákukkantottam, jóféle. Mondjuk szabadna két észrevételt?

1> 1x11-es rendszer, áttételtartománya véges, inkább tudsz majd mászni, mint túrázni, végsebességre nem lesz optimális || ez minden 1x rendszerre igaz valamennyire, de más egy 1x10, egy 1x11 és egy 1x12 esetén.


2> SRAM hajtásrendszer. Én nagyon szeretem (mondjuk nem az NX szintet), de tudnod kell, hogy ehhez macerásabb alkatrészt szerezni, szerelőt találni. Nem rakétatudomány, de pl. a hátsó váltó feszességének pontos beállítására háklisak a 1x modellek. Utángyártott sort, láncot sem hiszem, hogy kaphatsz hozzá. Ha kezdő vagy, talán biztonságosabb a fenntartásból egy Shimano SLX/XT/Zee szett. Persze ha nem lesz a kiválasztott bringának ilyen kiadása, nem kell eldobni.. csak ha teheted ügyelj rá, kis kényelem. A különbségeket pedig szerintem nem fogod észrevenni, főleg ha nincs mihez hasonlítanod :D

2019. okt. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De király hogy ilyen szakszerű tanácsokat tudtok adni! Köszi szépen! :)
2019. okt. 8. 21:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Fura ez a sportos geo a 27,5"kerékkel a 130at mozgo telóval és az allitható nyeregcsővel.

De pl: merevfaru DH-ra jó lehet.

2019. okt. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!