Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Elkezdtem kerékpározni. A...

Elkezdtem kerékpározni. A testmozgás nem idegen tőlem, de mégis kb 3 hete van még a bringàm és másodszorra tért vissza az izomlazam. Kérdés?

Figyelt kérdés
Mindkét alkalommal egy hosszabb 40 km és túra után. Viszont ami érdekes hogy súlyzós és saját testsúly is edzésnel nem tapasztaltam olyat az évek alatt , hogy vissza visszatérne az izomláz. Elképzelhető hogy a kerékpározás miadti is meg fog szűnni teljesen? Mert ez valami baromi fajdalmas
2019. okt. 16. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az új, szokatlan mozgásforma miatt van.

Olyan izmokat vagy úgy mozgatsz meg, amit eddig nem. Ezért jó minél több mozgásformát űzni.

Én pont fordítva voltam: futok, kerékpározok, 100-150 km bicajjal normális táv nekem.

Elkezdtem konditerembe járni, az első héten alig tudtam lejönni edzés után a lépcsőn... meg kellett állnom a korlátba kapaszkodni kicsit :)

Most már pár hónap után nem mondom, hogy nem érzem, meg szokott lenni izomlázam, de nem ilyen durva, inkább csak "érzem" az izmaimat.

3 hét kerékpározás, az semmi, bele fogsz jönni, ha már régebben csinálod.

2019. okt. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fura. Szerintem nem jól van belöve a bringa.

Nekem 50-60km után sem szokott fájni,pedig csak 20körül tekerek normális esetben. 1-2szer beurik egy 100as is de akkor sincs gond.

2019. okt. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
teljesen normális. Ha most megint majd 40 km már nem lesz semmi izomlázad.
2019. okt. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat
2019. okt. 17. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!