Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Vélemény az 1x10-es hajtásról?

Vélemény az 1x10-es hajtásról?

Figyelt kérdés

Leginkább az első váltó hiánya érdekelne. Nem kicsi az a fogaskerék elől? Hobbiból érdekelne főleg terepen(közeli erdő), de városba is gurulgatnék vele. Vélemény az 1x10-ről? Nem is a nagy fogaskerék hiánya a gond, mert azt nagyon ritkán használom. A jelenlegi kerékpárom 8 éves, nem volt kímélve, elég ramaty állaptban van minden téren, nem akarok rá költeni. Nagyon tetszik ez a modell és most akciós.

[link]


2019. okt. 26. 12:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

0,78-tól 2,99-ig tart az áttétele. Mászni jó, gyorsan menni nem fogsz vele. 90-es pedálfordulattal 33-34 körül lesz a végsebessége.

[link]

2019. okt. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Terepen, ahol viszonylag sok akadály (pl. gyökerek, kövek) van, azaz nem tudsz olyan gyorsan menni, ott elég lesz.

Én sose voltam híve az 1xes hajtásnak, minimum 2 lánctányér legyen nálam (jelenleg 3 van). Terepen a középső lánctányért használom (xczek), ami ha jól tudom 32es. Aszfalton általában a legnagyobbon (44es) van, a legkisebbet (22) ritkán használom emelkedőn).

Én 2 lánctányért ajánlanék (ha dombos vidéken élsz, akkor 3), mert ez városban lehet lassú lesz (igaz, mtbvel nem fogsz száguldozni, 44es fogszámmal sík terepen 30as tempót terepgumival kényelmesen lehet tartani).

2019. okt. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Áh, nem tűnt fel, hogy 30as fogszám van. Városban+taktikásabb terepen elég lesz bőven. De mint írta az első válaszoló, száguldozni nem fogsz vele.
2019. okt. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

én a 9-esre váltást is megbántam.

a láncok árai miatt!

a 8-as után is nagy ugrás van árban, de a 10-11-es láncok már k. drágák.


Ez is megfontolandó dolog.

Ha normálisan karban tartod a kerékpárt, akkor illik a láncot rendszeresen cserélni, mert ha hagyod elkopni, akot elnyalja a lánckerekeket is és akkor azokat is hamarabb cserélni kell.

2019. okt. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

ja és a big nine 300-at vettem, csak ezért :D

2019. okt. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Elől 30, hátul 11-42, a 30-42 nem rossz azért.


Merida Big.Nine 300 is nézegettem, az is tetszik. Nem tudom most megfogtak a Meridák. Ezen két hajtás van elől.

[link]


36-22, hátul 11-36


400: 30-42 a legnagyobb

300: 36-36 a legnagyobb


Szóval ugyanott vagyok, az legnagyobb áttét 72.

2019. okt. 26. 20:31
 7/14 anonim ***** válasza:
Terepre szerintem jobb az 1x hajtás, könnyebb kezelni, és nincs szükség a 2x vagy 3x szűk fokozataira. Úgy értem, hogy kisebb az eltérés két fokozat közt. 1x-nél nagyobbak, igy könnyebb egy lejtő után rákészülni egy emelkedőre vagy fordítva. Nekem 2x van a montin, és gyakran kell emiatt egyszerre elöl és hátul is váltanom. Nem előnyös. Végsebességben persze korlátba ütközöl, de ez hegyi terepen nem fontos, mert lejtőn jellemzően inkább fékezni kell, mint tekerni. Ha nem zavar, hogy egyes lejtőkön nem tudsz rátekerni, akkor szerintem jó az 1x.
2019. okt. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hobby szinten jó.

Bár én jobban szeretem ha elöl is vál(asz)thatok. Vannak olyan emelkedők ahol kell a kicsi fogaskerék,és olyan lejtők ahol bele taposva a 44esbe megvan a 65km/h is (mtb).


Lánckopos tapasztalatom nincs de szerintem cserélgetés marhaság, több figyelmet igényelm mint amennyit rá akarok szánni,és a lánc amúgy sem szereti ha bontják-zárják. Ha pedig elkopik a sor akkor egy adag láncot is kukázhatsz mert azok a láncok semmihez nem lesznek jók. Bár tényleg tovább tart de nem annyival...pláne nem hobbi szinten.

2019. okt. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Láncterelőt szerintetek érdemes rá venni? És két váz méret van 17" vagy 20" nekem a 19" lenne az ideális(átlépési magasság) Akkor egyértelműen a nagyobbat válasszam?
2019. okt. 27. 21:40
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem egyelőre ne vegyél láncterelőt. Ez a hátsó váltó már rendelkezik kuplunggal, ami meggátolja a lánc csapkodását. Ha az első lánckerék narrow-wide, az szintén sokat számít. Ez azt jelenti, hogy az egyik fog széles, a másik keskeny, így váltakoznak. Erre jobban felül a lánc.

Így már nagyon kicsi a valószínűsége, hogy leesik a lánc. Ez amúgy sem egy DH gép, hogy brutál sziklakerteken csapass át tempóval.

2019. okt. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!