Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tárcsa fék vagy V fék? ( ár,...

Tárcsa fék vagy V fék? ( ár, szervizelés gyakorisága, hatékonyság)

Figyelt kérdés
2019. nov. 4. 20:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én v-fék párti vagyok, bár jelenleg is tárcsám van, de ez csak azért van, mert a bringám váza csak ezt a lehetőséget adja.

De nekem semmi bajom nem volt a v-fékkel, soha semmi hatrányát nem éreztem, és pont 2 pillanat volt szervizelni, akár kicserélni...

Ellenben egy jobb tárcsafék csereje vagy szervizelese... Szerintem ennek is köze van az ősz hajszálaimhoz.

2019. nov. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nekem MTBm van. Rázósabb terepen használom. A szervizes azt mondta, hogy a tárcsa fék jobban fog. Krékpárfajtátol függhet?
2019. nov. 4. 21:19
 3/19 anonim ***** válasza:

Én sajnos már elég öreg vagyok hozzá, hogy a 90 es években és a 2000resekben is volt szerencsém xc-zni, akkoriban nem volt mindig penzem a legjobbra, soha semmi bajom nem volt a v-fekkel, mondjuk ritka is az a helyzet, hogy satuzni kellene a kerekeket, szerintem ez a "jobban fog" ez csak divat... Eleve minek foggjon jobban... Ha satuzni kell, az régen rossz.

Az adagolhatóság miatt esetleg mondhatjuk, hogy ebben jobb a tárcsa... De szerintem totálisan felesleges... Max meredek ereszkedéseknél jol jön, de, régen is megoldottuk tárcsa nélkül.

2019. nov. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Alex Fly ***** válasza:

Ár, szervíz viszonylatában egyértelmű a V-fék előnye.

Fékerőben semmi különbség: a maximális fékerőt a fékszerkezettől függetlenül a gumi és a talaj kapcsolata határozza meg.

A tárcsafék előnye a jobb adagolhatóság; amin versenykörülmények között akár helyezések múlhatnak; a mindennapi közlekedésben, hobbytekerés esetén nincs túlzott jelentősége. Másik előny lehet még az időjáráafüggetlenség -de a magam részéről az amúgy is csúszós úton nem érzem hátránynak, hogy a fék is annyival gyengébben fog; legfeljebb nehezebben csúszik ki alólam a kerék...

2019. nov. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

az egyik bicajos téma amin csak összeveszni lehet

Főleg 3-4 sör után... :DDDD

Mindenki másra esküszik.

Én a tárcsát szeretem jobban.


Van olcsóbb és drágább mindegyikből.

Karbantartás, tisztítás mindegyiknek kell.

Fékbetétet mindegyiken kell cserélni.

A szervizelés gyakorisága meg attól függ, hogy a teszkóba jársz vele heti 3x2km-t, vagy edzeni mész a Mecsekbe vagy a Mátrába heti 400-at.


A hatékonyságról annyit, hogy taknyos, leveles úton meg mindegy hogy tárcsával vagy v-fékkel blokkolod a kereket :D

2019. nov. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 tothp ***** válasza:
100%
Nálam mindíg az a szempont, hogyha kell, az út szélén is használhatóvá tudjam tenni, és a legutolsó bicajboltban is biztosan legyen hozzá alkatrész. Szóval V-fék. A fékerő, amit tudok vele, az pont elég. Bár van tárcsa és dobfékes bringám is.
2019. nov. 5. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem a V fék mellett döntök.
2019. nov. 5. 07:46
 8/19 anonim ***** válasza:
Nekem V-fékes kerékpárjaim voltak soha semmi bajom nem volt velük,olcsok az alkatrészek otthon egyedül is szervizelni tudom. Tárcsafékes kerékpárom lesz,mert az erösebb a fék hatása a v-fékhez képest,de drágább az alkatrész csere és nehezebb szervizelni. V-fékes kerékpárom is lesz.25/F
2019. nov. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Majdnem 10 éve hidraulikus tárcsával megyek. Nekem nem kéne V-fék, esetleg kocsmába járósra. Shimanora esküszöm. Nem tudom, hogy létezik-e olyan V-fék, ami fog akkorát, mint egy XT tárcsa. Nekem még az M785 van, ami két generációval korábbi, de már ez is nagyon jó. Ezen kívül az adagolhatóság és az érzet is sokkal jobb, mint egy bovdenesnél. A betét cseréje nagyon egyszerű. Az olajat illik 1-2 évente lecserélni, de az előző bringámnál ezt nem tudtam. 9 évig még légtelenítve sem volt, mégis tökéletesen működött.

A gravelomon Sram Rival van, azzal kevésbé vagyok elégedett, de az nem is MTB használatra való. Inkább az zavar, hogy hangos.


De ha úgy szól a kérdés, hogy minőségi V-fék, vagy gagyi tárcsa, akkor inkább V. Tektro és hasonló csodákat nem raknék fel.

2019. nov. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Van mind 2.

Nem jobb egyik vagy másik.

A bringázás milyensége a meghatározó.


Azaz aki hobby szinten jóidőben napsütésben teker annak a V-fék az előnyösebb.


Aki profi vagy bringával közlekedik pl:ma. annak a tárcsa jobb választás.


Ár, szerviz V-fék.

Hatékonyság az csak a sokadik tényező előttem már írták.

Viszont a tárcsa okozhat meglepetést télen.

A v-fék pofáit hetente lehet cserélni a tárcsa kibírja szezont.

Ott már olcsobb is lehet a sok pofa csere miatt.


1 valamira való tárcsa mamár nem tétel.

2019. nov. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!