Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan építhetnék fel egy...

Hogyan építhetnék fel egy heti 100-200km-es kerékpár edzéstervet?

Figyelt kérdés
Ismertek ilyet esetleg, tipp, vagy egy gyorsan összedobott valami?

2019. dec. 6. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
hétfőn menj egy Balaton kört, oszt le van tudva a 200 kimcsi! :)
2019. dec. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rogyásig a net edzestervekkel

[link]

2019. dec. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Komoly a kerdesem, nezelodtem az edzestervek kozott de ilyen kaliberut nem talaltam...:/\

Jelenleg az 50 kilometert edzem, de utana, ha sikerul tovabblepnek. :)

2019. dec. 6. 20:55
 4/7 A kérdező kommentje:
Utso koszi!!!
2019. dec. 6. 21:36
 5/7 tothp ***** válasza:
10-km re lakom a munkahelytől, hétfő-péntek: 100km, kedden,szerdán kerülő úton megyek haza. az kb 50 egy héten. Aztán hétvégén nyomok egy nagyobbat (40-120 közt, amihez épp kedvem tartja)
2019. dec. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gabci von T1 ***** válasza:

Nehéz megmondani a jelenlegi edzettségi állapotod hiányának tudatában. Kerekparedzőkent azt mondom, a 3as alappillert be kell tartanod: rendszeresség, fokozatosság, minősegi pihenés.

2-6 hónapig mindenképpen az alacsony intenzitású kerekparozase a prioritas, persze függ a korodtól, edzettsegedtől, egészségi allapotodtól, stb. A fittség előrehaladtaval be lehet iktatni pár alacsony fordulatú edzést, kezdd mondjuk 2x5 perccel, 65-70es fordulaton.

Utána jöhet egy minimális intenzitás, intervallok vagy rövid ismétlések. Fontos hogy a volumen JELENTŐS hányada alacsony intenzitású legyen.

2020. jan. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tegnap probaltam a regeneralo tartomanyban tekerest, 50-80os pulzussal, egy ora ment. Megy egy terv aminek a ket ora egybe a celja mar a felet lementem, ami 1,5 honap. Utana szeretnek egy intenzivet, legalabb heti 5-6oraval, a mostani csak 2-3 ora. Celom egybe legalabb 4-5ora. 31f sparga megy
2020. jan. 11. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!