Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy régi 28-as csepel (főleg...

Egy régi 28-as csepel (főleg a női vázas érdekel) korrektül használható túrázásra?

Figyelt kérdés
Kinéztem ezt a típust, nincs olyan biciklim, amivel szívesen mennék hosszabb távokat (30+ km) és megtetszett ez, mert szerintem hatalmas feelingje lehet. Az a kérdésem, hogy jól lehet haladni egy ilyen bicajjal ha rendesen karban van tartva?

2019. dec. 12. 20:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Ide tartozik, hogy van egy csepel csillag campingem, amivel teljesen elégedett vagyok, csak azzal nem tudok olyan jól haladni
2019. dec. 12. 20:28
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet,csak nem jó.

1 esetleg 3sebesség,az nem a hegyek barátja.

Nehéz.

2019. dec. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Egy normális, túraképes bringa, amivel nem bosszúság csak a tekerés hanem valódi élmény az vahol itt kezdődik.

[link]

2019. dec. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szlory ***** válasza:

Az ilyen embereknek szoktak bringát építeni! ;)


Tartsd meg a nehéz acélvázát meg villáját. Pl. egy női versenyvázat, Csepelnek is volt ilyen, nem tudom, milyen név alatt, a felsőcsöve alacsonyan áthúzott, dupla - átöleli a nyeregvázcsövet.


Ezek után egy jó áttételrendszer kell hozzá, kicsit tágítani a hátsú sarun hogy meglegyen a 130-135mm távolság, párhuzamosra hozni, bele új, régi kinézetű, de alu kerékszett, egyéb felszerelés...



...a végén még mindig nézhet ki úgy, mint egy közel gyári Csepel, de tudsz majd vele rendesen túrázni. Az, hogy nehéz, csak addig probléma, amíg nincs meg a kellően széles áttéttelezés az elindulás megkönnyítéséhez.


Szóval megoldható. Én speciel szeretem is, ha valakinek ilyen szintű becsípődése van a bringára. Persze azt ugye nem kell mondanom, hogy anyagilag készülj fel rendesen, mert költséghatékony - na az nem lesz az átépítés.

2019. dec. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tothp ***** válasza:

Az előttem szólóhoz:

Az hogy nehéz, az a lépcsőházban felfelé cipeléskor fontos, vagy ha a kerékpározó max 50kg körüli. Mindez semmivé válik, ha az illető ezt a gépet felmálházza.

Néhány sebességi fokozat viszont valóban nem árt.

2019. dec. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.

Én raknék bele egy agyváltót,meg ami kell a túrázáshoz - sárvédő, csomagtartó, csengőcske, kulacstartó, nagy kényelmes platformpedál, tükör, kényelmes markolat, kényelmes nyereg, jó lámpák - akár egy agydimanó is.

Defektvédős gumi vagy majomtakony a gumiba, hogy a defekt miatt ne legyen szívás.


Nem kell leszólni a régi bringákat.

Van egy régi TREK-em ami cross volt alapból , de aztán felpimpeltem trekkingé és azzal is csapatom a városban - bótbajárósnak kiváló!

Állítható stucnit tettem rá amit felemeltem jó magasra, úgyhogy úgy ülök rajta mint én a köszörűkövőn, de legalább ellátok a kocsik felett.


és túrázáshoz meg pont ez kell, hogy ne az első kerék előtti 1-2 métert nézd mereven, hanem lásd a tájat.

2019. dec. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!