Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen vastag biciklikülsőt...

Milyen vastag biciklikülsőt ajánlotok városban tekerésre, télre?

Figyelt kérdés
Kolozsváron élek, az aszfalt általában tiszta, legfeljebb sózott. A járda kissé havas, ott már lehetnek csúszósabb részek. Most egy 37 milliméter széles, amolyan mindenes gumi van rajta, egy 45 milliméteresben gondolkodom. Az túl vékony vagy túl vastag? És a recéssége mennyire fontos? Úgy értem, nem szükséges túl recés legyen városban, igaz? Köszönöm!

#bicikli #külső #biciklikülső
2020. jan. 3. 14:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Én is az ára miatt venném a több szögest. Azonban a lényeg, hogy egy 208 szöges 35 milliméteres fog olyan jól boldogulni, mint egy 120 szeges 42 milliméteres, és elvileg a többszöges Schwalbe Marathont jobb defektvédelemmel is látták el, s ugye feleannyiért jutok hozzá.
2020. jan. 5. 19:08
 12/13 A kérdező kommentje:
Legrosszabb esetben a középső szegek kopni kezdenek... és lesz belőle egy alap Schwalbe Winter, ami ugye 120 szeges.
2020. jan. 5. 19:10
 13/13 TR75 ***** válasza:

Szerintem a szögek nem minden, és ha középen elkopnak, nem lesz egyenértékű a 42-essel.

Tavalyelőtt, amikor leesett az első hó, még 37-es városi külsővel jártam. Nagyon gáz volt. Persze, azon kevés a mintázat, de előtte 40-es és 42-es gumikat használtam. Azokkal is jobban tudtam hóban közlekedni (pedig a gyér mintázat miatt nem igazán lehetett őket letaposott hóban használni).

Szóval ja, az a lényeg, hogy vedd meg az olcsóbbat, szerintem nem rossz vétel.

2020. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!