Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár váz tisztítására és...

Kerékpár váz tisztítására és a hajtáslánc mosására mennyire ajánlott brigéciolt használni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy van pl a decathlonba erre fejlesztett tisztítószer de szükséges az vagy a is megteszi?

2020. jan. 4. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:

láncra, zsírtalanításra D-3, vagy petróleum attól függ melyik éppen olcsóbb (befőttes üvegbe 1 dl + lánc, fedő rá és ráz).


vázra jó a vizes bázisú Brigéciol, vagy szimpla autósampon (esetleg mosogatószer)

2020. jan. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tothp ***** válasza:
Én a vázra max valami autósamponos dolgot használnék. legfeljebb a nagyon olajsáros részeken valami erősebbet. Láncra, leszerelt (!!!) kazettára, lánctányérokra Jó a brigéciolos áztatás, mosás.
2020. jan. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a brigéciolt ugye le kell mosni vízzel, úgyhogy jó ha van kompresszor amivel kifúvatod a láncból a vizet (én porszívóval csinálom :D ) vagy fel tudod tenni a konvektorra radiátorra, hogy maradéktalanul száradjon ki!


ha marad nyárról benzin akkor azzal szoktam kiáztatni a dolgokat.



a váznak felesleges ilyen kemény anyagokkal nekimenni.

ha nagyon olajos, zsíros koszos akkor oda pl tök jó a wd40, de inkább petoleumos rongy, vagy féktisztítóval befújt rongy.

Nem kell a festést gyötörni direktbe mérgekkel.

samon (WU2) vagy mosogató (PUR) elég.


a bolti kevert szarokat én nem szeretem. olvasd el mi van rajta. 40% petroleum, a többi meg ilyen-olyan adalékanyag. és fél liter árából veszel 3 liter petroleumot.

ráadásul a petroleumot elteszed a polcra, másnap reggel leül az alljára a kosz és megint felhasználhatod. Az 5 éve várásolt petroleumból még fél liter megvan pedig 3 bicajt takartok.


[link]

2020. jan. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, ment a zöld kéz. :)


Kazettát mosás után kell esetleg olajozni?

Van esetleg valami amire megéri odafigyelni mosás közben?

2020. jan. 5. 21:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Kazettát nem kell olajozni mosás után (kivéve, ha utána hónapokig nem használod).
2020. jan. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!