Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fáj a fenekem a biciklizéstől....

Fáj a fenekem a biciklizéstől. Kezdő vagyok még. Hozzá fogok szokni, vagy rosszul csinálok valamit? Nem kéne ennyit ülnöm rajta?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem bicót, azelőtt nem volt. Ha sokat használom, megfájdul a fenekem (valamelyik csont, amin ülök, két oldalt szimmentrikusan, talán az a medencecsont). Azt mondta a barátom, ez nem olyan dolog, amihez hozzászokik az ember, ez mindig így lesz, ha ennyit ülök rajta, és azt javasolta, hogy többet használjam állva. Márminthogy így a pedálon állok menet közben. Akár csak siklom vele, akár ha tekerek.

Igaza van? Vagy idővel mégiscsak hozzászokik a seggcsontom és nem fog fájni?


2010. júl. 21. 10:50
1 2
 1/14 anonim válasza:
nekem is fáj a seggem mert keskeny az ülésem. ha veszel egy nagyobb kényelmesebb ülést az jó lehet
2010. júl. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem is szokott fájni tőle a fenekem...nemrég 30 km-t tekertem és alig tudtam leszállni a bicajról úgy fájt!:(

Az a baj, hogy rossz és keskeny az ülésem, de állítólag már 3-4 ezer forintért lehet venni egy szélesebb, kényelmesebb darabot!:)

Szerintem cseréld le!:)

2010. júl. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jó az ülés szerintem. Elég széles, női típusuú. Azt gondolom, akármilyen ülésem lenne, fájna tőle, max máshol.
2010. júl. 21. 11:02
 4/14 anonim ***** válasza:

Hozzá fogsz szokni szerintem. A barátod ezzel az állva tekeréssel hülyeséget mondott :) Állva legyél rajta akár tekersz, akár siklasz... Akkor állnak ki a nyeregből, ha hirtelen kell gyorsítani, vagy lerázni a lábakat, amúgy nem.

Ha csak nem valami extrém kényelmetlen ülésed van, akkor hozzá fogsz szokni. Nekem egyszer egy 40 km-es túra után fájdult meg a fenekem, de azóta sem fájt. Ha nem elég puha a nyereg akkor keress másik puhábbat.

2010. júl. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
lehet jobb a puha ülés, az is feltöri a segged, de egy idő után megszokod (pár nap)
2010. júl. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Idővel hozzá fogsz szokni. Én hetente többször megyek 20-30-40 kilométereket tekerni, és nem fáj semmim.
2010. júl. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%
Vannak ezek a géles nagyon puha üléshuzatok. Talán egy olyan segíthetne. Csak rá kell húzni a mostani ülésedre. De olyat vegyél, amilyen a te ülésedhez való úgy ránézésre. Mert van országúti keskeny ülésre is, meg nagyp.csájú mamák qva széles ülésére... Nincs konkrét méretezés. Csak ránézésre.
2010. júl. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2010. júl. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi, ha nem javul később se, utánajárok!
2010. júl. 21. 16:30
 10/14 anonim ***** válasza:
ez normális, nekem is fáj a seggem néha tőle. Például túrázásnál első nap után rendszeresen, az azt követő napokon már hozzászokom. Ha nem bringázol naponta-kétnaponta, akkor valszeg fájni fog valamennyire.
2010. júl. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!