Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklizéstől kb két napig...

Biciklizéstől kb két napig fáj a popócsontom. Ha lecserélem az ülést jobb lesz?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Emeld meg az ülés magasságát, és ne tekerj 2 órákat rajta (gondolom fogyni akarsz, de javíts ki ha tévedek). Ha igazam van és fogyni szeretnél válts intervallum edzésre (váltott tempóban tekersz tehát egyszer lassan egyszer gyorsan) akkor nem feltétlen kell 2 órát fent ülni rajta.
2011. jún. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
még a legedzettebb bicikliseknek is feltöri a hátsójukat az ülés hosszabb kihagyás után. nem lesz jobb ha lecseréled az ülést, teljesen felesleges. egyszer jól feltöri aztán kész.
2011. jún. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jaja, ezen túl kell esni :)


De, ha folyamatos bringázás után (mondjuk egy jó két hét múlva) is éppen ugyanúgy feltöri, akkor igen, az ülés nem a te fenekedhez való. Nézd meg, hogy azért illeszkedjen megfelelően.

2011. jún. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem is fájt, mikor kezdtem (ööö... :) ), de aztán elmúlik, megszokod, csak nem szabad abbahagyni.

Mint ahogy a lóra is vissza kell ülni, ha leestél.

2011. jún. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem sosem fájt a s.gem. Igenis vannak jó ülések!
2011. jún. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Loach ***** válasza:

A 48-49.oldalon találsz útmutatót a megfelelő ülésről:

[link]


A géles ülések jobban tompítanak, illetve ha biciklisnadrágot viselsz ,akkor másnap nem fog fájni a feneked. Egyébként ülés és ülés között hatalmas különbségek lehetnek, szal ha hosszabb távon nem javul, mindenképpen cserélj! 5-6e Ftért már nagyon jókat lehet kapni!

2011. jún. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A régi biciklimmel én is gyakran jártam így. Aztán vettem egy újat, sokkal komolyabbat, aminek elég jó ülése is van. Azzal ha több tíz km-t is megteszek, sosem fájt még a seggem.
2011. jún. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az a helyzet, hogy üléstől, beállítástól és hozzászokottságtól is nagyban függ. Férfiaknak a keskenyebb profilú nyergek, míg a nőknek a szélesebb nyergek szoktak bejönni. Nem biztos, hogy a legpuhább nyereg a legjobb, személyfüggő, hogy hol van pontosan a seggcsontja, azon kell felfeküdni a seggnek, különben a lágyrészeken nyomódik és az fájni fog. Ezt sajnos csak kipróbálással lehet megtudni, sajnos ami egyik embernek kényelmes, az a másiknak nem tuti. A nyereg dőlésszöge és magassága is fontos. A magasság megválasztásával nem csak a seggedet tudod kímélni, hanem a térdedet is. Minél lejjebb van, annál jobban a seggedre nehezedsz és még "térdből" is tekersz, ez még térdizületi gondokat is okozhat. A jó nyeregmagasság az, ha melléállsz és a csípőd fölé ér egy picit vagy ha árülsz, akkor éppen leér lábujjhegyen a lábad. A dőlése általában picit a kormány fele kell, hogy lejtsen, de csak nagyon picit. Férfiaknál a hátrafele dőlő nyereg hosszabb tekerés után akár vizelési problémákat is okozhat az utána lévő percekben. A földhöz nézd a lejtést, ne a felső vázcsőhöz. A hozzászokottság is bejátszik, hosszú túrák esetén akár már második napra hozzászokik a segged, persze "hozzádvaló" nyereg esetén. Szóval szerintem nyerget csak kipróbálás után érdemes venni, mert nagyon alkatfüggő, hogy kényelmes-e.
2011. jún. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tök jó válaszok jöttek! Köszönöm! Első lépésben akkor beállítom rendesen az ülést. Már évek óta nem ültem rajta és nem állítottam rajta semmit. Ugye a fejfájáshoz nem kell hozzászokni? Kisagy részén fájt egész nap, amíg ki nem aludtam. És amúgy azért kezdtem el megint bicózni, mert eltűnt a pénztárcám és vele együtt a bérletem is. De persze jó lenne fogyni :D A kormányt hogy érdemes beállítani??
2011. jún. 27. 10:54
 10/11 Loach ***** válasza:

Úgy,hogy neked kényelmes legyen... :)


[link] ->2011es katalógus->105.oldalon nézd meg, itt megmutatják, hogy elméletileg hogyan kellene ülni a biciklin..ami még nem garantálja, hogy jó lesz, de növeli a valószínűségét.

2011. jún. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!