Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kinek ajánlott a spinning...

Kinek ajánlott a spinning edzés? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Szeretnék eljárni spinning edzésekre. A gondom az, hogy túlsúlyos vagyok, és nem jó az állóképességem. Mennyire ajánlott akkor ez a sport?
2020. jan. 11. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

én is túlsúlyos vagyok.

még a fülemen is vettem a levegőt először.

majd belejössz!

2020. jan. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2020. jan. 11. 20:34
 3/5 Gabci von T1 ***** válasza:
100%

Nagyon őszintén, semennyire. Kezdésnek semmiképp.


Ha fogyni szeretnél, illetve cardiovasculáris fittségre szert tenni, akkor mindenképp alacsony intenzitású, hosszú aerob munkát ajánlanék. Tervszerűen, fokozatosan felépítve természetesen.

Modern felfogásban a spinning arról szól, hogy rövid, vagy 0 bemelegítés után hatalmas stresszt (aerob-anaerob átmenet, illetve anaerob zóna) kapjon a szervezet. Edzetlenül nem fogsz zsírt égetni, maximum az EPOC-ra lehet alapozni, de bebizonyosodott hogy ennek a hatása nem jelentős. Kalória persze égni fog - cukorból.


Ha jelentős túlsúlyod van, akkor a futás-kocoság sem ajánlott. Pulzuskontroll mellett séta, majd erős séta-lassú futás, ha az idő engedi, kerékpározás. Ha bent szeretnél sportolni, akkor heti 2/3 konditermi edzés, görgőzéssel (vagy szobakerékpár)


Konzultálj edzővel, aki érti is a dolgát, és nem 2-3 nap alatt szerzett valamilyen "képesítést". LifeLike labort tudom ajánlani, a volt TF-es tanárom vezeti!

2020. jan. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2020. jan. 18. 19:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Aki járt spinningre az fogyott tőle?

Milyen gyakran ment és mennyi idő után indult be?

2022. nov. 17. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!